NBA: UTAH NAPRAVILA SENZACIJU U SACRAMENTU

NEW YORK, 28. veljače 2004. (Hina/Reuters) - Giričekova NBA momčad Utah Jazz napravila je senzaciju svladavši (102:97) u gostima vodeću momčad lige Sacramento Kingse, a hrvatski košarkaš je u trijumfu sudjelovao sa 9 koševa (šut 3:9) i jednim skokom za 15 minuta igre.
NEW YORK, 28. veljače 2004. (Hina/Reuters) - Giričekova NBA momčad Utah Jazz napravila je senzaciju svladavši (102:97) u gostima vodeću momčad lige Sacramento Kingse, a hrvatski košarkaš je u trijumfu sudjelovao sa 9 koševa (šut 3:9) i jednim skokom za 15 minuta igre. #L# Sacramentu je to tek peti domaći poraz u sezoni, a malo opravdanje je činjenica da su se u ranim jutarnjim satima vratili iz Los Angelesa, gdje su večer prije porazili Lakerse, a malo su i potcijenili Utah od koje su izgubili tek dvaput u zadnjih 18 utakmica. Andrej Kiriljenko (24,14 skokova) je bio junak pobjede, zabio je zadnja četiri koša za Utah, koja ovom pobjedom još uvijek može do doigravanja. Mike Bibby (26) najbolji kod Kingsa, koji su ostali prvi jer je sinoć izgubila i Indiana u gostima kod New Orleans Hornetsa (89:77). Jamal Mashburn (22) i Baron Davis (18) su bili "krvnici" vodeće momčadi Istoka, čiji je najbolji strijelac sinoć bio Jermaine O'Neal sa tek 15 ubačaja. I Kukočevi Milwaukee Bucksi su se sinoć "osladili" pobjedom nad Memphis Grizzliesima 106:104, a splitski "Pink Panther" je igrao zapaženu ulogu sa 13 koševa, 7 asista i 2 skoka za 22 minute igre. Junak pobjede u vrlo izjenačenom susretu sa čak 16 izjenačenja i 18 promjena vodstva bio je Keith Van Horn (30), dok je James Posey (15) predvodio Grizzliese. Rookie godine LeBron James dobio je nadimak "King James" nakon izvrsne predstave u Orlandu, gdje su njegovi Cleveland Cavalliersi zaostajali čak 18 poena u zadnjoj četvrtini, a ipak pobijedili u produžetku. Trijumfirali bi i u regularnom dijelu da Tracy McGrady (35) nije pogodio za produžetak, u kojem je James (30, 11 skokova) dao ključnih šest poena za pobjedu Cavsa, kod kojih je izvrstan bio i Zidrunas Ilgauskas (28 ). (Hina) xrš yrš