NBA; BUCKSI SLAVILI U SACRAMENTU

NEW YORK, 24. ožujka 2004. (Hina/Reuters) - Kukočevi Milwaukee Bucksi napravili su iznenađenje večeri svladavši u gostima Sacramento Kingse (112:101), a hrvatski košarkaš je dobio samo devet minuta od trenera, te je ostao bez poena, sa četiri pormašena šuta i po jednim skokom i asistom.
NEW YORK, 24. ožujka 2004. (Hina/Reuters) - Kukočevi Milwaukee Bucksi napravili su iznenađenje večeri svladavši u gostima Sacramento Kingse (112:101), a hrvatski košarkaš je dobio samo devet minuta od trenera, te je ostao bez poena, sa četiri pormašena šuta i po jednim skokom i asistom. #L# No, i bez Kukočeva učinka Bucksi su imali sjajne Michaela Redda (26),Keitha Van Horna (22, 11 skokova) i Joe Smitha (20, 9 skokova), te su vodili cijelu utakmicu, prekinuvši niz od pet poraza. Mike Bibby (27) i Peđa Stojaković (21) nisu bili dovoljni da Kingsi, inače najbolja domaćinska momčad lige, izbjegnu poraz. Sacramento je prekinuo sjajnu tradiciju od 29 uzastopnih pobjeda ko kuće protiv momčadi sa Istoka, zadnji puta ih je u ARCO Areni svladala Indiana prije dvije godine. Giričekova Utah Jazz je doma lako došla do pobjede protiv Washington Wizardsa (85:77), a hrvatski košarkaš je za 31 minutu dao 12 koševa (šut 6:15), 5 skokova i 2 asista. Junak dvoboja je bio Rus Andrej Kiriljenko sa 19 koševa, 8 skokova, 7 asista, 7 blokada i 4 oduzete lopte. Jazzerima je to treća pobjeda u nizu i sada su ispred Denvera, na osmom mjestu Zapada. Okršaj dvojice najvećih kandidata za najboljeg igrača lige (MVP) Minnesotina Kevina Garnetta (27, 10 skokova) i Tima Duncana (26, 8 skokova) iz San Antonia završio je povoljnije za Garnetta, čija je Minnesota slavila sa 86:81. Ipak, epitet junaka dvoboja pripao je Samu Cassellu, koji je napravio treći "triple-double" karijere sa 12 poena, 10 skokova i 11 asista. (Hina) xrš yrš