NBA: 44 KOŠA QUENTINA RICHARDSONA

NEW YORK, 1. siječnja 2004. (Hina/Reuters) - U najzanimljivijoj utakmici silvestarskog NBA programa Houston Rocketsi su svladali Philadelphia 76erse 80:72, zahvaljujući gorostasnom Kinezu Yao Mingu koji je dao 21 koš za 34 minute igre.
NEW YORK, 1. siječnja 2004. (Hina/Reuters) - U najzanimljivijoj utakmici silvestarskog NBA programa Houston Rocketsi su svladali Philadelphia 76erse 80:72, zahvaljujući gorostasnom Kinezu Yao Mingu koji je dao 21 koš za 34 minute igre. #L# Uz bok Kinezu bio je Cuttino Mobley (20), a Rocketsi su uspjeli u zadnjoj četvrtini slomiti otpor Sixersa, koji već osam utakmica ne mogu računati na ozlijeđenoga prvoga strijelca lige Allena Iversona. Zato je i sinoć najbolji Sixer bio Kenny Thomas sa tek 15 poena. Quentin Richardson iz LA Clippersa na najbolji je način počeo Novu godinu, sa rekordna 44 koša i 10 skokova odveo je Clipperse ka pobjedi nad opasnim Denver Nuggetsima (120:104). Richardsonova Silvestarska izvedba bila je briljantna, zapravo je prvi igrač Clippersa, još od 1994. i legendarnog Dominicka Wilkinsa, koji je postigao više od 40 koševa. Detroit Pistonsi su sa 78:71 kod kuće dobili Portland Trail Blazerse, dok su New Orleans Hornetsi sa 96:94 slavili u gostima kod Boston Celticsa. Junak pobjede bio je Baron Davis (29, 10 asista), dok je prvi strijelac Bostona Paul Pierce (14) šutirao 4:16, postigavši deset koševa manje od prosjeka. New Jersey Netsi su lako (88:70) pobijedili Golden State Warriorse, zahvaljujući Jasonu Kiddu (23) i Kenyonu Martinu (17). (Hina) rš