NBA: PREKINUT NEGATIVNI NIZ CAVSA

NEW YORK, 20. prosinca 2003. (Hina/DPA) - Orlando Magic je sa 119:93 pobijedio Golden State Warriorse, a veliki učinak u pobjedi imao je Gordan Giriček, koji je za 35 minuta dao 17 koševa (šut 7:13), te 2 skoka i 3 oduzete lopte.
NEW YORK, 20. prosinca 2003. (Hina/DPA) - Orlando Magic je sa 119:93 pobijedio Golden State Warriorse, a veliki učinak u pobjedi imao je Gordan Giriček, koji je za 35 minuta dao 17 koševa (šut 7:13), te 2 skoka i 3 oduzete lopte. #L# Bila je to najbolja igra Orlanda ove sezone jer su postigli najviše koševa, trica, asistencija i skokova, kao i najveći postotak šuta. Tracy McGrady (29, 12 asista) i Drew Gooden (25, 13 skokova) najbolji kod Magica, a Clifford Robinson je sa 19 ubačaja bio najbolji kod Golden Statea. Clevelandova rookie-senzacija LeBron James zabio je rekordnih 36 koševa u pobjedi Cavsa kod Philadelphie (88:81), povijesnoj jer su prekinuli nevjerovatni niz od 34 poraza u gostima. Zadnji puta su Cavsi slavili u gostima kod Seattlea 12. siječnja, a niz od 34 poraza nije i najduži - Sacramento je 1991. izgubio 43 utakmice u gostima zaredom. Prvaci San Antonio Spursi su sa 87:73 svladali Seattle SuperSonicse na krilima odličnog Tima Duncana (27, 20 skokova), a L.A. Lakerssi su tek u posljednjim sekundama košem Kobea Bryanta svladali Denver Nuggetse (101:99). (Hina) rš