NBA: DENVER IZJEDNAČIO CJELOKUPNI LANJSKI BROJ POBJEDA

NEW YORK, 23. prosinca 2003. (Hina/DPA) - Orlando Magic su izgubili u gostima kod Philadelphia 76ersa (95:73), a hrvatski košarkaš Gordan Giriček je za 30 minuta ubacio 7 koševa, uz 5 skokova, 1 asist i dvije oduzete lopte.
NEW YORK, 23. prosinca 2003. (Hina/DPA) - Orlando Magic su izgubili u gostima kod Philadelphia 76ersa (95:73), a hrvatski košarkaš Gordan Giriček je za 30 minuta ubacio 7 koševa, uz 5 skokova, 1 asist i dvije oduzete lopte. #L# Bila je to još jedna loša predstava momčadi sa Floride, koja je u Philadelphiju došla sa serijom od tri pobjede, nadajući se i četvrtoj jer su domaćini doslovno desetkovani brojnim ozljedama. Čak trojica startera Sixersa su izostala zbog ozljeda, najbolji strijelac Allen Iverson zbog koljena, Marc Jackson je slomio prst na ruci, a Derricka Colemana muči koljeno. Stvari su još gore izgledale za domaćine kada je krilo Kenny Thomas na početku susreta uvidio da nije sposoban igrati zbog gripe, a u trećoj četvrtini je prepone ozlijedio Aarom McKie. No, i takva "bolnica" svladala je sa 22 razlike Orlando, koji je igrao kriminalno, pogotovcu u zadnjoj četvrtini koju su Tracy McGrady (20) i ostali izgubili sa 25:9. Glenn Robinson (22) i rookie Kyle Korver (16) bili su junaci pobjede domaćina, koji se vratio na prvo mjesto Atlantske divizije. Denver Nuggetsi su svladali Memphis Grizzlies 106:99 za 17. pobjedu, a toliko su imali u cijeloj prošloj sezoni. Voshon Lenard (24), Andre Miller (21) i novak Carmelo Anthony (15) igraju izvrsno i ne bi bilo iznenađenje da momčad iz Colorada ove sezone uđe i u doigravanje. Ove sezone odlično igraju i Memphis Grizzliesi, Španjolac Pau Gasol (24, 14 skokova) imaju najbolji start u povijesti sa čak 15 pobjeda i 12 poraza. Utah Jazz su sa 92:80 dobili Chicago Bullse i to po 11. put u zadnjih 12 susreta, a junak je bio Rus Andrej Kiriljenko sa 26 poena i osobnim rekordom od 16 skokova. (Hina) rš