Kostelić preuzela vodstvo u Svjetskom kupu

ZAGREB, 29. prosinca 2005. (Hina) - Janica Kostelić zauzela je trećemjesto na trećem slalomu sezone Svjetskog kupa u austrijskom Lienzu,čime je preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.
ZAGREB, 29. prosinca 2005. (Hina) - Janica Kostelić zauzela je treće mjesto na trećem slalomu sezone Svjetskog kupa u austrijskom Lienzu, čime je preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Janica Kostelić će na zagrebački slalom 5. siječnja 2006., na svoj rođendan, doći kao vodeća skijašica svijeta jer je s trećim mjestom u Linzu osvojila 60 bodova, a kako je do danas vodeća Šveđanka Anja Paerson pala u prvoj vožnji, Zagrepčanka sada ima 592 boda, 52 boda više od drugoplasirane Paerson. Također, hrvatska "Snježna kraljica" preuzela je vodstvo i u slalomu s 220 bodova, 20 više od Paerson.

Iako vidno izmučena bolešću i mučninom, Kostelić je na zaleđenoj stazi Schlossberg napravila podvig. Nakon prve vožnje imala je četvrto vrijeme, a u drugoj je preskočila Austrijanku Kathrin Zettel i došla do rezultata karijere u Linzu, u kojem joj je dosad najbolji rezultat bilo 11. mjesto.

Pobjednica slaloma u Lienzu je Austrijanka Marlies Schild, za kojom je Kostelić zaostala 1.73 sekundi, dok je druga bila također Austrijanka Nicole Hosp, koja je od pobjednice bila 1.02 sekundi sporija.

Nove bodove su osvojile Nika Fleiss i Ana Jelušić. Fleiss je sa zaostatkom od 4.21 sekundi bila 12. nakon diskvalifikacije Nijemice Ertl, dok je Jelušić s 5.31 sekundi sporijim vremenom od Schild bila 20. Fleiss je s nova 22 bodova povećala svoj zbir na ukupno 68 bodova, a Jelušić je u Lienzu dobila 11 bodova, pa sada ima 40.

Svoju prvu vožnju u Svjetskom kupu odradila je i Yvonne Schnock, koja je sa startnim brojem 68 nakraju zauzela 48. poziciju od ukupno 73 skijašice sa zaostatkom od 6.87 sekundi za vodećom.