Takav dopis upućen je i drugim županijama s jednakim zahtjevom, navodi se u priopćenju iz Ministrastva.
Osvrnuvši se na odredbe novog Zakona o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji i novi Nacionalni program psihosocijalne i zdravstvene pomoći stradalnicima i sudionicima iz Domovinskog rata Kosor je poručila kako skrb o hrvatskim braniteljima mora biti briga čitavog društva.
Izrazila je želju za održavanjem zajedničkog susreta djelatnika svih županijskih centara za psihosocijalnu pomoć kako bi se razmjenom iskustava unaprijedila skrb o hrvatskim braniteljima i članovima njihovih obitelji.
Predsjednik Udruge hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a Brodsko-posavske županije Pero Jerković izrazio je zadovoljstvo radom Centra te iznio i prijedloge za buduću suradnju. Pilot projekt pružanja psihosocijalne pomoći ratnim stradalnicima u toj županiji počeo je u veljači 1995. i postao ogledni primjer za razvoj ostalih takvih centara u drugim županijama.
Prvi Centar za psihosocijalnu pomoć osnovan je upravo u Brodsko-posavskoj županiji, jer je postojao relativno veliki broj stradalnika Domovinskog rata, znatno povećan broj suicida u braniteljsko-veteranskoj populaciji, loši socijalni uvjeti kao posljedica ratnih neprilika, te dugotrajna izloženost stanovništva ratnim stradanjima.
U ovoj su godini djelatnici županijskog Centra za psihosocijalnu pomoć u Slavonskom Brodu obavili ukupno 2773 različitih intervencija, stoji u priopćenju.