ZAGREB, 6. kolovoza 2005. (Hina) - Pregled događaja do 12.30 sati.

WASHINGTON/ZAGREB - Hrvatski tenisač Ivo Karlović poražen je u četvrtfinalu 575.000 dolara vrijednog ATP turnira u Washingtonu od prvog nositelja Amerikanca Andya Roddicka sa 6:7 (7), 7:5, 6:4. Karlović je dobio prvi set u "tie-breaku", a šansu za pobjedu propustio je u drugom setu, kada je vodio sa 4:3 i imao 30:0 na Roddickov servis. Amerikanac je napravio "break" u jedanaestoj igri drugog seta, a potom je iskoristio 0:40 na Karlovićev servis kod 4:4 u trećem setu, pa je 29 as-servisa našega tenisača, od čega čak 15 u prvom setu, ipak "ispaljeno" uzalud. Zagrepčanin u dvosatnom dvoboju nije stigao do "break-lopte".

ZAGREB/HELSINKI - Hrvatski bacač kugle Edis Elkasević nije se uspio plaisrati u finale Svjetskog prvenstva u atletici u Helsinkiju. Elkasević je u kvalifikacijama zauzeo tek 26. mjesto sa skromnim hicem od 18.59 metara. Najbolji Elkasevićev hitac u Helsinkiju, u prvoj seriji je bacio 18.47 m, u drugoj 18.59, da bi u trećoj prestupio, je za čak 2.35 metara kraći od njegova najboljeg rezultata sezone (20.94 m) kojega je ostvario krajem lipnja u Velenju. Da je bacao na razini svog najboljeg rezulata sigurno bi se plasirao u finale, jer je posljednje, 12. mjesto koje vodi u finale zauzeo Britanac Carl Myerscough sa 20.07 metara.