SP u Montrealu: Despatie donio drugo zlato Kanadi

MONTREAL, 20. srpnja 2005. (Hina/Reuters) - Kanađanin AlexandreDespatie osvojio je zlatnu medalju u skokovima s 3 m. Despatie je biovodeći nakon kvalifikacija i polufinala, a odličnim skokovima nastavioje i u finalu. Za svoj treći skok u finalnoj seriji od tri suca dobioje čistu desetku. Na kraju je slavio sa 813.60 bodova, što je najboljaocjena u povijesti ove discipline na svjetskim prvenstvima.
MONTREAL, 20. srpnja 2005. (Hina/Reuters) - Kanađanin Alexandre Despatie osvojio je zlatnu medalju u skokovima s 3 m. Despatie je bio vodeći nakon kvalifikacija i polufinala, a odličnim skokovima nastavio je i u finalu. Za svoj treći skok u finalnoj seriji od tri suca dobio je čistu desetku. Na kraju je slavio sa 813.60 bodova, što je najbolja ocjena u povijesti ove discipline na svjetskim prvenstvima.

Dvadesetogodišnji Despatie bio je svjetski prvak u skokovima s 10 m na prošlom SP-u. No, zbog ozljede leđa prebacio se na skokove s 3 m. Na OI u Ateni bio je srebrni u toj disciplini.

Ovo je druga zlatna medalja za Kanadu u skokovima. Dan ranije zlato je u skokovima s 1 m osvojila Blythe Hartley. Tako su se Kanađani izjednačili s Kinezima po broju zlatnih odličja u skokovima u vodu.

Srebro je pripalo Amerikancu Troyu Dumaisu, kojemu je to druga medalja na SP u Mntrealu. U paru sa svojim bratom osvojio je broncu u sinkroniziranim skokovima s 3 m.

Brončana medalja otišla je Kinezu Chongu Heu. I njemu je to drugo odličje, jer je prije dva dana bio zlatni u sinkroniziranim skokovima s 3 m.

Olimpijski prvak Bo Peng završio je na četvrtom mjestu, te je ostao bez medalje.