MI: Hrvatska 11. na ljestvici medalja

ALMERIA, 4. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatska reprezentacija zauzela je11. mjesto na konačnoj ljestvici osvajača medalja na XV. Mediteranskimigrama u Almeriji sa pet zlatnih, deset srebrnih i jedanaest brončanihmedalja.
ALMERIA, 4. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatska reprezentacija zauzela je 11. mjesto na konačnoj ljestvici osvajača medalja na XV. Mediteranskim igrama u Almeriji sa pet zlatnih, deset srebrnih i jedanaest brončanih medalja.

Najuspješniji su bili Talijani sa 153 medalje (57 zlatnih) ispred Francuza sa također 153 odličja (ali 56 zlatnih) i domaćina Španjolaca sa 152 (45 zlatnih).

19. Malta 0 0 1 1

U Španjolskom gradu Almeriji u nedjelju navečer službeno su zatvorene XV. Mediteranske igre na kojima se od 24. lipnja natjecalo rekordnih 3600 sportaša iz 21 zemlje Europe, Azije i Afrike.

U Almeriji je ukupno podijeljeno 270 kompleta medalja u 26 sportova, a hrvatski sportaši su osvojili 26 odličja - pet zlatnih, deset srebrnih i jedanaest brončanih odličja. Najuspješniji hrvatski sportaš na Igrama bio je kajakaš Stjepan Janić koji je osvojio dva zlatna odličja, mediteranski prvaci su još stolnotenisačica Tamara Boroš, veslačica Mirna Rajle i bacač kugle Edis Elkasović, dok su po jedno srebro i jednu broncu osvojili tenisačica Mateja Mezak i plivačica Sanja Jovanović. Igre će se pamtiti i po spektakularnom finalu rukometaša Hrvatske i Španjolske, pet atletskih medalja, te srebrnim odličjem košarkašica i brončanim rukometašica.

Za razliku od grandioznog otvaranja ceremonija zatvaranja Igara bila je daleko skromnija i trajala je 45 minuta. Stadionom Mediteraneo su zajedno prodefilirale reprezentacije svih zemalja, a iza hrvatske zastave bilo je 70-tak sportaša i službenih osoba.

Vrhunac ceremonije zatvaranja bila je predaja zastave Igara, koju je gradonačelnik Almerije uručio domaćinu sljedećih igara 2009. talijanskoj Pescari.