MI: Vincek srebrni, Haklits peti

ALMERIA, 1. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatski atletičar Željko Vincekosvojio je srebrnu medalju na 400 metara na Mediteranskim igrama uAlmeriji.
ALMERIA, 1. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatski atletičar Željko Vincek osvojio je srebrnu medalju na 400 metara na Mediteranskim igrama u Almeriji.

Vincek je u finalnoj utrci ostvario svoj osobni rekord s vremenom 45.90 sekundi, te bio drugi iza Tunižanina Soufienea Laabidija (45.60). Brončanu medlaju osvojio je još jedan Tunižanin Ridha Ghali (45.95).

Bacači kladiva Andras Haklits i Matko Tešija zauzeli su petu, odnosno desetu poziciju u finalu. Haklits je bio peti s hicem od 73.08 metara, dok je Tešija bio posljednji, deseti sa 67.32. Pobijedio je Turčin Esref Arak (77.88) ispred Grka Alexandrosa Papadimitrioua (75.57) i Francuza Nicolasa Figerea (75.30).

Ivana Vuković zauzela je posljednje, sedmo mjesto u bacanju koplja s rezultatom 48.85 metara. Pobijedila je Grkinja Angeliki Tsiolakoudi (62.61) ispred Talijanke Zhare Bani (62.36) i Španjolke Mercedes Chilla (57.69).

Milan Kotur plasirao se u finale utrke na 400 metara s preponama, u polufinalu je istrčao sedmi rezultat sa 51.15 sekundi.