US Open: Campbell slavio ispred Tigera Woodsa

PINEHURST, 20. lipnja 2005. (Hina/Reuters) - Novozelandski golferMichael Campbell pobjednik je US Opena, drugog ovogodišnjeg grand slamturnira koji je održan u Pinehurstu u Sjevernoj Karolini. Bilo je to105. izdanje US Opena.
PINEHURST, 20. lipnja 2005. (Hina/Reuters) - Novozelandski golfer Michael Campbell pobjednik je US Opena, drugog ovogodišnjeg grand slam turnira koji je održan u Pinehurstu u Sjevernoj Karolini. Bilo je to 105. izdanje US Opena.

Campbell je nakon četiri dana natjecanja ubilježio 280 udaraca, dva manje od prvog igrača svijeta Amerikanca Tigera Woodsa, koji je osvojio drugo mjesto. Woods je slavio na prvom ovogodišnjem grand slamu US Mastersu.

Campbellu je ovo prvi grand slam naslov u karijeri. Također, on je prvi Novozelanađanin koji je slavio na grand slam turniru nakon 42 godine. Posljednji kojemu je to uspjelo bio je Bob Charles, koji je pobijedio na British Openu.

"Ne mogu vjerovati da je trofej u mojim rukama. Karijera mi je bila puna uspona i padova, no isplatilo se trenirati zbog ovoga. Osvajanje US Opena promijenit će mi cijelu karijeru", izjavio je 36-godišnji Campbell.

Prije početka turnira najveći favoriti za pobjedu bili su članovi "velike petorke" - Tiger Woods, Vijay Singh, Retief Goosen, Ernie Els i Phil Mickelson. Woods je završio na drugom mjestu, a Singh s još dvojicom dijeli šestu poziciju.

Najviše razloga za nezadovoljstvo može imati dvostruki osvajač US Opena Južnoafrikanac Retief Goosen, koji je prije posljednjeg dana bio u vodstvu s tri udarca prednosti. No, u nedjelju je odigrao katastrofalno, upisavši 81 udarac, odnosno 11 više od standarda igrališta. To ga je koštalo pada na 11. mjesto.

Ernie Els, koji je također dva puta osvajao US Open, osvojio je 15. mjesto, dok je Phil Mickelson okončao natjecanje na 33. poziciji.

Sljedeći grand slam turnir je British Open, sredinom srpnja.

1. Michael Campbell (NZL) 280 (71+69+71+69)