Šahtar - Dynamo 3:2

KIJEV, 16. lipnja 2005. (Hina/Reuters) - Nogometaši Šahtara iz Donjeckapotvrdili su naslov prvaka Ukrajine pobjedom u posljednjem kolu protivnajvećeg suparnika kijevskog Dynama 3:2 (1:0).
KIJEV, 16. lipnja 2005. (Hina/Reuters) - Nogometaši Šahtara iz Donjecka potvrdili su naslov prvaka Ukrajine pobjedom u posljednjem kolu protiv najvećeg suparnika kijevskog Dynama 3:2 (1:0).

Strijelci za Šahtar bili su Bjelik (45) i Jadson (56, 90), dok su pogotke za Dynamo postigli Rinkon (69 - 11m) i Kleber (84). Obje momčadi utakmicu su završile sa po desetoricom igrača. U 70. minuti je isključen napadač Dynama Rodrigo, a pet minuta kasnije i napadač Šahtara Matuzalem. Na vratima momčadi iz Donjecka branio je Stipe Pletikosa, dok je Darijo Srna u igru ušao u 62. minuti. Jerko Leko je odradio svih 90 minuta za Dynamo, dok Goran Sablić nije bio u momčadi gostiju.