Kijevskom Dynamu Ukrajinski kup

KIJEV, 29. svibnja 2005. (Hina/Reuters) - Po sedmi put u svojojpovijesti nogometaši kijevskog Dynama pobjednici su Ukrajinskog kupa.
KIJEV, 29. svibnja 2005. (Hina/Reuters) - Po sedmi put u svojoj povijesti nogometaši kijevskog Dynama pobjednici su Ukrajinskog kupa.

Dynamo je u završnom dvoboju pobijedio Šahtar Donjeck 1:0, pogotkom Brazilca Diega Rincona u 11. minuti iz jedanaesterca. Šahtar je također imao priliku postići pogodak iz kaznenog udarca, no Oleksander Šovkovski je u 26. minuti zaustavio udarac Poljaka Mariusza Lewandowskia.

U redovima Dynama od 54. minute nastupio je i hrvatski reprezentativac Jerko Leko, dok je za Šahtar Dario Srna igrao do 84. minute kada je umjesto njega u igru ušao Stoican. Stipe Pletikosa je susret pratio s klupe.

Utakmicu je sudio Norvežanin Terje Hauge, prvi strani sudac koji je je sudio u ukrajinskom Kupu i u 19. minuti je zbog oštrog starta isključio napadača Šahtara, Ciprian Maricu. Hauge je podijelio još sedam žutih kartona.