Zadar - Cibona VIP 71:68

ZADAR, 12. lipnja 2005. (Hina) - U trećem susretu finala doigravanjakošarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar je u Jazinama pobijedio CibonuVIP 71:68 (20:9, 13:15, 19:19, 19:25) i tako u seriji na tri pobjedepoveo sa 2:1.
ZADAR, 12. lipnja 2005. (Hina) - U trećem susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar je u Jazinama pobijedio Cibonu VIP 71:68 (20:9, 13:15, 19:19, 19:25) i tako u seriji na tri pobjede poveo sa 2:1.

Nakon prve dvije utakmice u kojima su Zadar i Cibona upisali uvjerljive pobjede, treći ogled ponudio je neizvjesnu igru u kojoj je Zadar tek u samoj završnici dohvatio pobjedu. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu, u prvih deset minuta primio je svega devet koševa i do prvog odmora stvorio 11 koševa viška (20:9). Tada se činilo kako će i ova utakmice biti vrlo brzo razriješena. No u nastavku ogleda "Vukovi" su pronašli igru i uspjeli su smanjiti veliki zaostatak. U trećoj četvrtini Zadrani se ponovo bude i vrlo brzo dolaze do najvećih +14 razlike, no gosti su se uspjeli još jednom vratiti u meč. U samoj završnici utakmice Cibona je uspjela smanjiti na minus tri, no više od toga nije išlo.

Junak druge pobjede Zadra bio je Marko Banić, koji je doslovce uništio suparnika. Hrvatski reprezentativac upisao je 30 koševa i 10 skokova. Banić je bio jedini u redovima domaćina koji je postigao dvoznamenkasti broj koševa. Gečevski je dodao 8 koševa i 9 skokova, dok je Tvrdić postigao devet koševa. Zagrebačku momčad predvodili su Joke Vranković (17), Longin (13), te Štimac (11).

Četvrta utakmica na rasporedu je u srijedu u 18.00 sati u Zagrebu.