Cibona VIP - Zagreb 88:96

ZAGREB, 26. svibnja 2005. (Hina) - U prvom susretu polufinaladoigravanja košarkaške Ožujsko lige Zagreb je u Košarkaškom centruDražen Petrović pobijedio Cibonu VIP 96:88 (27:20, 17:21, 33:20,19:27) i u seriji na dvije pobjede poveo 1:0.
ZAGREB, 26. svibnja 2005. (Hina) - U prvom susretu polufinala doigravanja košarkaške Ožujsko lige Zagreb je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedio Cibonu VIP 96:88 (27:20, 17:21, 33:20, 19:27) i u seriji na dvije pobjede poveo 1:0.

Gosti su dominirali od prve minute susreta. Bili su daleko mirniji i koncentriraniji. Nakon prve dionice "Mravi" su imali sedam koševa prednosti. Cibona se u drugoj četvrtini približila na minus tri, no u trećoj dionici gosti su posve deklasirali suparnika. Zagreb je stvorio 16 koševa viška i mirno priveo susret kraju.

Zagreb je tako došao u veliku priliku po prvi puta izboriti plasman u finale hrvatskog prvenstva. Za ulazak u finale nedostaje mu još jedna pobjeda, a idući dvoboj igrat će u nedjelju u svojoj dvorani u Trnskom. Cibonu VIP su uništili Marko Tomas sa 29 koševa, od čega šest trica, Damir Miljković sa 25 koševa, te Ivan Tomas sa 17 koševa i 8 asistencija. Zanimljivo Tomas je imao više asistencija nego svi igrači Cibone zajedno. Jedina svijetla točka u redovima "Vukova" bio je Branimir Longin sa 28 koševa, Mađar Bader dodao je 16, a Morović 14 koševa.