Atletika: Brkljačić peta u Osaki

OSAKA/ZAGREB, 7. svibnja 2005. (Hina) - Hrvatska atletičarka IvanaBrkljačić osvojila je peto mjesto na IAAF Grand Prix mitingu ujapanskoj Osaki hicem od 65.65 metara.
OSAKA/ZAGREB, 7. svibnja 2005. (Hina) - Hrvatska atletičarka Ivana Brkljačić osvojila je peto mjesto na IAAF Grand Prix mitingu u japanskoj Osaki hicem od 65.65 metara.

Hrvatskoj rekorderki, koja je na Zimskom kupu u ožujku u Turskoj postavila hrvatski rekord hicem od 71 metra, ovo je bio prvi Grand Prix nastup ove sezone.

U natjecanju kladivašica pobijedila Kineskinja Wenxiu Zhang sjajnim hicem od 72.34 metra, ipsred olimpijske pobjednice Ruskinje Olge Kuzenkove (69.77) i još jedne Kineskinje Yuan Gu (69.46), dok je iza Brkljačić bila brončana sa SP-a Australka Eagles (63.70).

U najzanimljivijoj disciplini mitinga - utrci na 100 metara - pobijedio je olimpijski pobjednik Justin Gatlin (10.15), ispred sunarodnjaka Briana Lewisa (10.28) i Obadele Thompson sa Barbadosa (10.30).

Najbolji rezultat sezone postavio je olimpijski pobjednik Kinez Liu Xiang koji je 110 metara prepone istrčao za 13.12 sekundi.