Bogate nagrade za Kup konfederacija

BERLIN, 21. travnja 2005. (Hina/DPA) - Pobjednik nogometnog Kupakonfederacija, što će se od 15. do 29. lipnja održati u Njemačkoj, kaogeneralna proba za Svjetsko prvenstvo, osvojit će 2.257 milijunaeura.
BERLIN, 21. travnja 2005. (Hina/DPA) - Pobjednik nogometnog Kupa konfederacija, što će se od 15. do 29. lipnja održati u Njemačkoj, kao generalna proba za Svjetsko prvenstvo, osvojit će 2.257 milijuna eura.

Doprvak će biti bogatiji za 1,94 milijuna eeura, dok će reprezentaciji koja će osvojiti treće mjesto pripasti 1,42 milijuna.

Sve ostale reprezentacije će za sudjelovanje na turniru dobiti po 853.000 eura.

Kup konfederacija igrat će se u pet gradova (Frankfurt, Nurnberg, Leipzig, Koln i Hannover), a sudjelovat će osam reprezentacija. Svjetski prvak Brazil, svjetski doprvak Njemačka, europski prvak Grčka, olimpijski pobjednik Argentina, pobjednik CONCACAF Gold Cupa, Meksiko, prvak Oceanije, Australija, afrički prvak Tunis, te Japan,.