Merk prekinuo susret Inter - Milan

MILANO, 12. travnja 2005. (Hina/Reuters) - Uzvratni dvoboj četvrtfinalanogometne Lige prvaka Inter - Milan prekinut je u 73. minuti zbognereda Interovih navijača pri rezultatu 1:0 za Milan.
MILANO, 12. travnja 2005. (Hina/Reuters) - Uzvratni dvoboj četvrtfinala nogometne Lige prvaka Inter - Milan prekinut je u 73. minuti zbog nereda Interovih navijača pri rezultatu 1:0 za Milan.

Do prekida je došlo nakon što je njemački sudac Markus Merk poništio, po svemu sudeći regularan, pogodak Intera, što je izazvalo bijes među domaćim navijačima. Interovi "tifosi" potom su zatrpali travnjak mnoštvom baklji, raketa i boca, pri čemu je jedna baklja pogodila vratar Milana, Brazilca Didu u rame. Merk je tada prekinuo susret, no nakon desetak minuta pauze utakmica je nastavljena. Dida zbog bolova u ramenu nije mogao nastavit i umjesto njega u igru je ušao Abiati. No, dio Interovih navijača ponovo je počeo bacati razne predmete na teren pa je njemački sudac definitivno prekinuo utakmicu.

Do prekida Milan je bio bolji i gotovo rutinirano je odradio uzvrat. Ne samo da su "milanez" sačuvali prednost od dva pogotka iz prve utakmice, već je Ševčenko pogotkom u 30. minuti prvog poluvremena povećao prednost svoje momčadi i tako razriješio sve dvojbe oko putnika u polufinale.

INTER: Toldo; J.Zanetti, Cordoba, Materazzi, Favalli; van der Meyde, C.Zanetti (od 46. Mihajlović), Veron, Cambiasso, Kily (od 46. Cruz); Adriano (od 51. Martins)

MILAN: Dida (od 73. Abiati); Cafu, Stam, Nesta, Maldini, Ambrosini, Pirlo, Kaka, Seedorf; Ševčenko, Crespo.

SUDAC: Markus Merk (Njemačka)