SP biatlon: Norvežani slavili u skupnom startu

HOCHFILZEN, 13. ožujka 2005. (Hina/dpa) - Norvežani GroIstad-Kristiansen u ženskoj i Ole Einar Bjoerndalen u muškojkonkurenciji osvojili su naslove svjetskih prvaka u biatlonu uaustrijskom Hochfilzenu u disciplini skupni start.
HOCHFILZEN, 13. ožujka 2005. (Hina/dpa) - Norvežani Gro Istad-Kristiansen u ženskoj i Ole Einar Bjoerndalen u muškoj konkurenciji osvojili su naslove svjetskih prvaka u biatlonu u austrijskom Hochfilzenu u disciplini skupni start.

Istad-Kristiansen je slavila na dionici od 12.5 kilometara s vremenom od 41:40.3 minuta uz četiri kaznena kruga. Srebrnu medalju osvojila je Šveđanka Anna Carin Olofsson sa 3.7 sekunde zaostatka, a brončanu Ruskinja Olga Pileva sa 8.4 sekunde slabijim vremenom.

Bjoerndalen je pobjedom u utrci na 15 kilometara stigao do svog četvrtog zlata u Hochfilzenu, bio je najbolji i na 10 i 12.5 km pojedinačno, te je bio član pobjedničke norveške štafete na 4x7.5 km. Do uspjeha kojim je izjednačio svoj domet sa Olimpijskih igara u Salt Lake Cityju otprije tri godine Bjoerndalen je došao u vremenu od 40:51.9 minuta uz tri kaznena kruga, srebrni Nijemac Sven Fischer zaostao je 11.9 sekundi, dok je bronca pripala Francuzu Raphaelu Poireeu sa 20.6 sekundi slabijim vremenom.