SP biatlon: Čeh Dostal izenadio elitu

HOCHFILZEN, 9. ožujka 2005. (Hina/dpa) - Češki biatlonac, 34-godišnjiRoman Dostal priredio je pravu senzaciju na Svjetskom prvenstvu uaustrijskom Hochfilzenu osvojivši naslov svjetskoga prvaka u utrci na20 kilometara.
HOCHFILZEN, 9. ožujka 2005. (Hina/dpa) - Češki biatlonac, 34-godišnji Roman Dostal priredio je pravu senzaciju na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Hochfilzenu osvojivši naslov svjetskoga prvaka u utrci na 20 kilometara.

Dostalu je dosadašnjoj dugačkoj karijeri u Svjetskom kupu najbolji plasman u jednoj utrci bilo peto mjesto, a ove sezone u niti jednoj od prethodne 22 utrke nije bio bolji od 19. pozicije. No, u srijedu je u snježnoj mećavi u Hochfilzenu ostvario uspjeh karijere stigavši na cilj u vremenu od 1:00:24.5 sati promašivši tek jedan od ukupno 20 hitaca.

Drugo mjesto zauzeo je Nijemac Michael Greis sa 9.4 sekunde zaostatka bez ijednoga promašaja, dok je bronca pripala još jednom Nijemcu Riccu Grossu koji je za pobjednikom zaostao 26.9 sekundi uz dva promašaja.

U Svjetskom kupu vodstvo je zadržao Nijemac Sven Fischer, koji je u srijedu bio četvrti, ispred Francuza Raphaela Poireea (u srijedu osmi) i Norvežanina Olea Einara Bjoerndalena, dvostrukog svjetskog prvaka iz Hochfilzena (na 10 i 12.5 kilometara), koji je u srijedu bio šesti.

1. Roman Dostal (Češ) 1:00:24.5/1 promašaj