SP biatlon: Drugo zlato za Bjoerndalena i Disl

HOCHFILZEN, 6. ožujka 2005. (Hina/AFP) - Norvežanin Ole EinarBjoerndalen i Njemica Uschi Disl stigli su do svojih drugih zlatnihmedalja na Svjetskom prvenstvu u biatlonu u austrijskom Hochfilzenu.Nakon što su u subotu slavili u sprintu, Bjoerndalen i Disl su svojunadmoć potvrdili i u nedjeljnim dohvatnim utrkama.
HOCHFILZEN, 6. ožujka 2005. (Hina/AFP) - Norvežanin Ole Einar Bjoerndalen i Njemica Uschi Disl stigli su do svojih drugih zlatnih medalja na Svjetskom prvenstvu u biatlonu u austrijskom Hochfilzenu. Nakon što su u subotu slavili u sprintu, Bjoerndalen i Disl su svoju nadmoć potvrdili i u nedjeljnim dohvatnim utrkama.

Bjoerndalen je slavio na stazi od 12.5 kilometara u vremenu od 36:41.4 minuta uz tri kaznena kruga. Srebrnu medalju osvojio je Rus Sergej Čepikov sa 39.2 sekunde zaostatka i bez kaznenih krugova, dok je bronca pripala Nijemcu Svenu Fischeru koji je za zlatnim Norvežaninom zaostao 50.7 sekundi s tri kaznena kruga.

Disl je pobijedila na dionici od 10 kilometara u vremenu 33:32.5 minuta uz četiri kaznena kruga, srebrno odličje osvojila je Kineskinja Liu Xianying sa 17.9 sekundi zaostatka uz također četiri kaznena kruga, dok je do brončane medalje doskijala Ruskinja Olga Zajceva sa 40.6 sekundi slabijim vremenom i isto četiri kaznena kruga.