Janica Kostelić svjetska prvakinja u spustu

SANTA CATERINA, 6. veljače 2005. (Hina) - Janica Kostelić osvojila jenaslov svjetske prvakinje u spustu u talijanskoj Santa Caterini.
SANTA CATERINA, 6. veljače 2005. (Hina) - Janica Kostelić osvojila je naslov svjetske prvakinje u spustu u talijanskoj Santa Caterini.

Janica je slavila s vremenom 1:39.90 minuta ispred Talijanke Elene Fanchini koja je zaostala 26 stotinki i Austrijanke Renate Goetschl s 39 stotinki slabijim vremenom od Janice.

Jedina disciplina u kojoj Janica Kostelić nije osvojila medalju na velikim natjecanjima do ove nedjelje bio je spust. No, fantastična Janica ispravila je i taj "nedostatak" u veličanstvenoj karijeri, osvojivši još jedno zlato.

Janica je precizno odvezla prvi dio staze, dok je u drugom dijelu naprosto letjela stazom i nadoknadila sitni zaostatak za Fanchini i Goetschl i stigla do svoje četvrte zlatne medalje na svjetskim prvenstvima. Prije dvije godine u Sankt Moritzu bila je najbolja u kombinaciji i slalomu, a ove godine je u Santa Caterini osvojila zlata u kombinaciji i spustu, a sljedeći tjedan još ju očekuju nastupi u veleslalomu i slalomu.

Veliko iznenađenje je i drugo mjesto 19-godišnje Talijanke Elene Fanchini kojoj je u dosadašnjoj karijeri najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo 17. mjesto u spustu iz Santa Caterine prije mjesec dana.

Vodeća u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa u spustu, Austrijanka Renate Goetschl osvojila je broncu, dok su ostale favoritkinje, Njemica Gerg, Austrijanka Dorfmeister i Francuskinja Montillet-Carles podbacile.

Sljedeći nastup na Svjetskom prvenstvu u Santa Caterini Janica Kostelić imat će u utorak kada je na rasporedu veleslalom.