SP kombinacija: Janica obranila zlato (šira verzija)

SANTA CATERINA/ZAGREB, 4. veljače 2005. (Hina) - Hrvatska skijašicaJanica Kostelić po drugi je put u karijeri osvojila naslov svjetskeprvakinje u kombinaciji. U talijanskoj Santa Caterini Janica jeosvojila zlatnu medalju s vremenom od 2:53.70 minuta.
SANTA CATERINA/ZAGREB, 4. veljače 2005. (Hina) - Hrvatska skijašica Janica Kostelić po drugi je put u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u kombinaciji. U talijanskoj Santa Caterini Janica je osvojila zlatnu medalju s vremenom od 2:53.70 minuta.

Drugoplasirana Šveđanka Anja Paerson je na kraju zaostala čak 1.45 sekundi, a treća Austrijanka Marlies Schild čak 2.70 sekundi.

S obzirom da je Janičina prednost u odnosu na Paerson uoči druge vožnje slaloma bila samo 37 stotinki, očekivalo se da će biti neizvjesno do samoga kraja i da bi o pobjednici kombinacije mogle odlučivati stotinke. No, prvo je Paerson odvezla puno skromnije od svojih mogućnosti, dok je Janica vozila bezgrešno i povećala prednost u odnosu na Šveđanku za više od sekunde.

Ovo je treća zlatna medalja za Janicu na svjetskim prvenstvima, prije dvije godine u švicarskom Sankt Moritzu je bila najbolja u kombinaciji i slalomu.

Priliku za povećanje kolekcije medalja Janica će imati već u nedjelju u spustu gdje je ostvarivala odlična vremena na treninzima.

1. JANICA KOSTELIĆ (HRV) 2:53.70 (prvi slalom: 41.16/ drugi slalom: 41.23)

2. Anja Paerson (Šve) 2:55.15 (40.87/42.31)

3. Marlies Schild (Aut) 2:56.40 (41.01/41.77)

4. Lindsey Kildow (SAD) 2:56.60 (42.09/42.50)

5. Šarka Zahrobska (Češ) 2:56.89 (41.17/42.19)

6. Kathrin Zettel (Aut) 2:57.44 (41.42/42.28)

7. Martina Ertl (Njem) 2:57.48 (41.79/42.25)

8. Elisabeth Goergl (Aut) 2:57.53 (42.20/42.83)

9. Julia Mancuso (SAD) 2:57.62 (42.29/42.37)

10. Tina Maze (Slo) 2:57.81 (42.13/42.81)