OI Rio: Conceicao razveselio domaćine u boksu

Autor: Zvonimir Matić

RIO DE JANEIRO, 17. kolovoza 2016. (Hina) - Brazilac Robson Conceicao osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u boksu u lakoj kategoriji do 60 kilograma nakon što je u finalu jednoglasnom odlukom sudaca svladao Francuza Sofianea Oumihu.

Conceicao (27) je u finalu protiv Oumihe dovršio posao u pohodu na zlato nakon što je u polufinalu svladao svjetskog prvaka Kubanca Lazara Alvareza. Uz Alvareza, broncu je  ovoj kategoriji osvojio Mongolac Otgondalai Dorjnyambul.

Ponati su i finaisti u poluteškoj kategoriji do 81 kilograma u kojoj će se za zlato boriti svjetski prvak Kubanac Julio Cesar La Cruz i Kazahstanac Adilbek Nijazimbetov.

La Cruz je u polufinalu jednoglasnom odlukom sudaca bio bolji od Francuza Mathieua Bauderliquea, dok je Nijazimbetov također jednoglasno svladao Britanca Joshuu Buatsija koji su ovim porazima osvojili brončana odličja.