Značajan je to iskorak za bolnicu koja je još do nedavno bila među gubitašima, tim više što je prošle godine ostvareno i oko 260 tisuća kuna dobiti više u odnosu na 2014., kada su u Rovinju prvi put od 2000. stabilizirali financijsko poslovanje te završili godinu s 1,5 milijuna kuna dobiti.
"Ovako značajan višak od 1,77 milijuna kuna ostvaren je boljom organizacijom poslovanja i korištenjem ljudskih resursa, tako da smo savršeno ispunili godišnje limite HZZO-a", objasnio je ravnatelj Marinko Rade. Ističe i kako ovo nije rezultat rada samo jedne osobe, nego "dobar primjer da se odlični rezultati mogu postići timskim radom".
Od dolaska na čelo rovinjske bolnice u veljači 2014., Rade je odmah počeo s novom organizacijom radnog procesa. Povećan je broj pregledanih pacijenata i obavljenih postupaka u ambulantama. "Bolje poslovanje, transparentnost i bolji imidž bolnice u lokalnoj i široj javnosti zasigurno je pridonijelo većoj popunjenosti kapaciteta", ističe ravnatelj.
Tako je rovinjska bolnica lani primila rekordan broj pacijenata u prosincu, dok je prethodnih godina u tom razdoblju imala svega šest do osam pacijenata po odjelu, uz značajne troškove hladnog pogona.
"Osim toga, aktivirali smo novu ultrazvučnu ambulantu za probir odnosno screening dječjih kukova koja je značajno povećala naš obrtaj u tom segmentu", istaknuo je Rade.
Uspješnom financijskom poslovanju pomoglo je i povećanje cijene HZZO-a za prosječnih osam posto za obavljene usluge, kao i "savršeno izvršenje" mjesečnog i godišnjeg limita u 2014. i 2015. godini.
Rovinjska bolnica uskoro kreće s obnovom Odjela fizikalne terapije i bolničkih odjela, za što je već dobila donacije, a planira i obnovu i dogradnju terapeutske plaže, planirane kao najsigurnije kupalište za osobe s invaliditetom. "Terapeutska plaža bit će dodatna vrijednost u bolničkoj ponudi i brand po kojemu će rovinjska bolnica biti zasigurno prepoznata", ističe ravnatelj.