ABA: Cibona - Cedevita 66-51

ZAGREB, 26. listopada 2013. (Hina) - U derbiju 5. kola regionalne košarkaške ABA lige u subotu je Cibona na domaćem terenu, u KC Dražen Petrović pred 2.000 gledatelja, pobijedila Cedevitu sa 66-51 (31-29). To je prvi poraz Cedevite u ABA ligi.

Cibona je dobro krenula u susret te je u prvoj četvrtini imala vodstvo 18-10. No, Cedevita je vrlo brzo utakmicu vratila u "egal" i tako je bilo sve do kraja treće četvrtine, kada je Cibona imala tri poena viška (51-48).

U posljednjoj dionici Cibona je napravila seriju 11-0 i tri minute prije kraja stigla je do vodstva 62-48, i time osigurala pobjedu.

Kod Cibone najbolji su bili Andrija Žižić sa 15 koševa i 7 skokova, te Dario Šarić sa 11 poena i 11 skokova, dok je Cedevitu predvodio Jusuf Nurkić sa 14 koševa.

Večeras Zadar dočekuje Mega Vizuru iz Smedereva.