Leko je istaknuo da Hrvatska posebnu pozornost posvećuje događajima u sjevernoj Africi te da je zainteresirana za razvoj demokratskih procesa u Tunisu i cijeloj toj regiji. Smatra da je odnose moguće podići na višu razinu kroz suradnju u Uniji za Mediteran, međuparlamentarnu suradnju i programe suradnje Ministarstva za vanjske i europske poslove sa zemljama Sjeverne Afrike.
Ocijenio je da je u obostranom interesu povećati političku i gospodarsku suradnju, posebno u području turizma i zaštite okoliša jer je zajednički interes zaštiti Sredozemno more.
Koubaa je čestitao Hrvatskoj na pristupanju Europskoj uniji te zahvalio na pomoći koju Vlada RH pruža demokratskom procesu u Tunisu. Podsjetio je da je njegova zemlja prva na sjeveru Afrike krenula na put demokratizacije te da bi uspjeh tog procesa bio poruka ohrabrenja i za druge zemlje te regije.
U tom smislu najavio je da bi vladajuća koalicija u Tunisu do kraja ovog mjeseca trebala donijeti nacrt Ustava, a do kraja godine Izborni zakon. Koubaa je rekao kako je njegova zemlja zainteresirana za hrvatska iskustva u procesu demokratizacije i tranzicije.
Koubaa je predsjedniku Sabora prenio poziv predsjednika Konstitutivne skupštine Tunisa Mustafe Ben Jafara da posjeti Tunis, stoji u priopćenju.
Veleposlanika je primio i predsjednik Odbora za vanjsku politiku Hrvatskoga sabora Milorad Pupovac. On je istaknuo je turizam kao posebno zanimljivo gospodarsko područje od zajedničkog interesa.
Hrvatska pozdravlja političke procese demokratizacije Tunisa, a kako su pitanja ljudskih prava za nas izuzetno važna pitanja, Hrvatska nudi svoje iskustvo smatrajući da, s obzirom na našu prošlost, možemo bolje razumjeti tunisku realnost, rekao je Pupovac, naglasivši kako je naročito važno umijeće stvaranja ravnoteže između pitanja nacionalnog identiteta i zajedničkih vrijednosti.