Interventne snage bile su prisutne na nekoliko raskrižja i na mostovima, gdje su parkirani kombiji s naoružanim pripadnicima snaga reda. Na vozilima su istaknuti portreti novog najvažnijeg čovjeka u zemlji, generala Abdela Fataha al-Sisija, autora ultimatuma nakon kojeg je predsjednik Muhamed Mursi svrgnut u srijedu, te crvene kartone sa sloganima protiv Mursija.
Napetost se još osjećala pored sveučilišta u Kairu, na zapadnoj obali Nila, gdje je Muslimansko bratstvo podignulo barikade i izvjesilo portrete svrgnutog predsjednika pred snagama reda.
Veliki most koji vodi do te četvrti gdje promet nadzire policija i civili koji su protiv Mursija, pun je kamenja i ostataka zapaljenih guma, svjedočeći o žestokim sukobima u tom sektoru gdje se čula pucnjava tijekom noći i u prvim satima jutra.
Pristup Trgu Tahrir kontroliraju naoružane snage protiv Mursija pretražujući privatna vozila i autobuse. Mir prevladava na trgu gdje je nekoliko stotina osoba prisutno u subotu ujutro nakon što su provele noć u šatorskom naselju podignutom na sredini trga.
Islamisti su pozvali tijekom noći na nove prosvjede osuđujući "vojni udar" na Mursija i "policijsku državu" koja, po njima, nastaje nakon brojnih uhićenja pripadnika Muslimanskog bratstva.