Londonski FTSE porastao je 1,1 posto, na 6.167 bodova, frankfurtski DAX za 1,7 posto na 7.940 bodova, a najveći je dobitnik bio pariški CAC, poskočivši 2,1 posto, na 3.724 boda.
Jučer objavljeni podaci o američkim narudžbama trajnih dobara, prodaji novih kuća i povjerenju potrošača bili su bolji od očekivanja, ali je vlada danas neutralizirala njihov utjecaj na tržišta sniženom prognozom rasta u prvom tromjesečju, s 2,4 na 1,8 posto. Ta je revizija dovela u pitanje najavu središnje banke o smanjenju programa poticaja u drugoj polovini godine.
Podrška tržištu došla je i iz Kine, gdje je središnja banka obećala da će spriječiti eventualnu dugotrajnu kreditnu krizu, što je umirilo zabrinutost financijskih tržišta za kreditiranje u drugom po veličini svjetskom gospodarstvu.
Među pojedinačnim sektorima izdvajao se onaj tehnološki, pa je Infineon bio na dobitku 4,9 posto, SAP 4,6 posto a STMicroelectronics 3,1 posto. Na vrijednosti su dobile i banke, pa je Societe Generale ojačao 3,7 a Credit Agricole 3,2 posto.
Dionice rudarskih kompanije, koje obično prate makrogospodarske pokazatelje, bile su među rijetkim gubitnicima, oslabivši u prosjeku 0,4 posto pod pritiskom pada cijena metala i upornih negativnih komentara analitičara. Tako je Evraz oslabio 4,8 posto a Anglo American 3,4 posto.
Indeks Tokijske burze Nikkei zaključio je trgovinu u minusu 1,04 posto, na 12.834 boda.