Naime, Državna komisija za kontrolu postupka javne nabave odbila je sve žalbe vezano za odabir ponuditelja za obavljanje komunalne djelatnosti i odlaganje novonastaloga i baliranog otpada grada Varaždina.
Tako će se o novonastalome otpadu brinuti varaždinska tvrtka Univerzal, budući da je Državna komisija odbila žalbu drugog ponuditelja T7 Vis d.o.o i Babić d.o.o jer nisu dostavili dozvolu za gospodarenje otpadom.
Komisija je odbila i žalbu dvaju ponuditelja za balirani otpad te će taj posao dobiti zajednica ponuditelja Ce-za-r, Komunalac Davor i EKO-flor plus.
Habuš je najavio da će se "osam dana nakon objave odluke potpisati ugovori o koncesiji za zbrinjavanje i novonastaloga i baliranog otpada s odabranim ponuditeljima".
Dodao je kako će se nakon sedam godina zaustaviti baliranje otpada u Brezju, o kojem će se sada brinutu tvrtka Univerzal.
Oko 100.000 tona baliranog otpada koncesionar će odvesti u roku od 120 dana od dana potpisivanja i početka ugovora. Riječ je o poslu vrijednom oko 100 milijuna kuna.
Na novinarsko pitanje što će biti s pogonom za mehaničko-biološku obradu otpada, koji je izgradila T7 grupa i u kojem se, po ugovoru koji su potpisali bivši gradonačelnik Ivan Čehok i vlasnik tvrtke Davor Patafta, trebao obraditi balirani otpad, gradonačelnik Habuš je odgovorio da ne zna.
Inače, krajem 2008. godine grad Varaždin i T7 grupa sklopili su ugovor o interventnom zbrinjavnaju otpada koji je poslije postao predmet istrage USKOK-a, a zbog njega su među ostalim pritvoreni Čehok i Patafta. Pobjedom na izvanrednim izorima za gradonačelnika Habuš je pokrenuo postupak proglašenja ništetnosti tih ugovora, a grad Varaždin je u međuvremenu raspisao natječaj za odlaganje novonastaloga i baliranog otpada.