Seul želi da se pregovori održe u Panmunjomu, poznatom kao "selo mira", malom mjestu na granici kroz koje prolazi telefonska linija što povezuje dvije zemlje u hitnim slučajevima i koja je ponovo uspostavljena nakon tromjesečnog prekida.
Pyongyang je kao mjesto prvog susreta bio predložio međukorejski industrijski kompleks Kaesong, 10 km sjeverno od granice, koji je Pyongyang zatvorio u travnju, dok je višetjedna napetost na poluotoku bila na vrhuncu.
Sjever želi da se prvi susret održi prije ministarskog sastanka o kojem je govorio Seul i koji je, ako Sjever pristane, zakazan za sredinu idućeg tjedna.
Zadnji radni sastanak dvaju starih neprijatelja održan je u veljači 2011. a zadnja ministarska sjednica 2007.
Sjever je u četvrtak načinio prvi korak predloživši, prvi put u nekoliko zadnjih godina, službene pregovore o stanovitom broju spornih trgovinskih i humanitarnih pitanja.
To je pozitivan korak uoči susreta američkog predsjednika Baracka Obame i kineskog Xi Jinpinga u petak i u subotu u Kaliforniji koji će sigurno razgovarati o Sjevernoj Koreji. Kina je jedini veliki saveznik Pyongyanga, ali je bila nezadovoljna agresivnošću koju je zadnjih mjeseci pokazao mladi sjevernokorejski čelnik Kim Jong-Un.