Ozlijeđeni su zadobili ozljede ekstremiteta i grudnog koša, no životi im nisu u opasnosti.
Policija provodi istragu kako bi utvrdila točne okolnosti ovog incidenta, no pretpostavlja se da je minu aktivirao zapaljeni korov.
Lokacija na kojoj se dogodio incident je oko 200 metara udaljena od označenog minskog polja na nekadašnjoj crti razdvajanja.
Bosna i Hercegovina spada među države koje su najzagađenije minama na svijetu. Prema podacima Centra za uklanjanje mina BiH (BHMAC), osamnaest godina nakon rata mine i dalje prijete na više od tisuću i 200 četvornih kilometara njene površine. Procjenjuje se kako se tamo nalazi više do 120 tisuća različitih mina i eksplozivnih naprava postavljenih tijekom rata od 1992. do 1995. godine.
Od 1996. godine od mina je stradalo gotovo tisuću i 700 osoba, od čega je bilo 237 djece. Od ove brojke je 579 smrtnih slučajeva. Ozlijeđeno je i 114 pirotehničara, a čak 46 ih je poginulo.
Unatoč naporima vlasti u BiH i međunarodne zajednice da se problem zagađenosti minama riješi, neizvjesno je hoće li se to dogoditi do kraja ovog desetljeća kako je planirano. Razlog tome je nedostatak financijskih sredstava koja su samo u protekloj godini pristigla u iznosu dvostruko manjem od planiranih i potrebnih. Riječ je o desecima milijuna eura koliko je potrebno izdvojiti za pretraživanje terena i nabavku potrebne opreme.