Razminirano je područje u zaseoku Barišićima u Kričkama ukupne površine 17.968 četvornih metara. Riječ je o zemljištu neposredno uz okućnice, a veći je dio ostao u minski sumnjivom području, posebice rubna područja Petrova polja i padine planine Moseća.
Na svečanosti u Kričkama, osim predstavnika HCR-a i donatora, bili su ravnateljica vladina Ureda za razminiranje Dijana Pleština, upraviteljica Zaklade za humanitarno razminiranje "Hrvatska bez mina" Đurđa Adlešič, drniški dogradonačelnik Nikola Lovrić i šibensko-kninski dožupan Željko Šimunac.
Dio novca za razminiranje u Barišićima prikupljen je u humanitarnoj akciju koju je pod nazivom "Daj 5 za Drniš" krajem 2011. godine organizirao trgovački centar City Center One u Splitu, a poduprli su je mnogi poznati glumci, pjevači i sportaši. Prikupljeno je više od 41.000 kuna, a taj je novac udvostručio ITF novcem američke vlade, njihova najvećeg donatora.
Razminiranje je trajalo 15 dana, a obavilo ga je devet pirotehničara tvrtke "Tetrazen" iz Ozlja isključivo ručno. Radovi su stajali 38.535 američkih dolara.
U Šibensko-kninskoj županiji minski su sumnjiva 44 kilometra četvorna, a najviše je mina na području grada Drniša, gdje od 26 kilometara četvornih sumnjivog područja treba razminirati još 16,9 kilometara četvornih.
U Hrvatskoj je još minski sumnjiv 681 kilometar četvorni. Od osnutka HCR-a 1998. ukupno je razminirano 440 kilometara četvornih, a isključeno više od 700. Od 1991. godine od mina je stradalo 1965 ljudi, među kojima je poginulo njih 508.
Prošle godine stradale su tri osobe, rekao je pomoćnik ravnatelja HCR-a Miljenko Vahtarić i dodao da je u razminiranje uloženo četiri milijarde i 100 milijuna kuna. Da bi Hrvatska bila bez mina, istaknuo je, do 2019. godine treba još oko tri i pol milijarde kuna, za što će se tražiti pomoć donatora te novac iz fondova Europske unije. Dosad je za razminiranje povučeno 23 milijuna eura iz fondova Europske unije.
Ravnateljica vladina Ureda za razminiranje Dijana Pleština zahvalila je donatorima što su omogućili mještanima zaseoka Barišića normalan život bez straha od mina. Istaknula je da je još veliki dio Republike Hrvatske pod minama te da je svaka takva donacija važna za cijeli sustav. Pozvala je građane da prijave svako minski sumnjivo područje.
Upraviteljica Zaklade za humanitarno razminiranje "Hrvatska bez mina" Đurđa Adlešič istaknula je zahvaljujući donatorima kako vjeruje da će se takve humanitarne akcije nastaviti kako bi se svima u Hrvatskoj osigurao siguran korak.