Barcelona - Osasuna 5:1; "Četvorka" Messija

BARCELONA, 27. siječnja 2013. (Hina/Reuters) - U dvoboju 21. kola Primere Barcelona je na Nou Campu slavila protiv Osasune s 5:1, a čak četiri zgoditka zabio je argentinski čarobnjak Leo Messi.

Messi je svoju seriju započeo u 11. minuti, Osasuna je preko Loea u 24. minuti izjednačila, da bi potom Messi (28pen, 56, 58), te Pedro (40) zapečatili sudbinu 18-plasirane momčadi lige. Nevjerojatni Messi (25) oborio je i dva rekorda Primere s obzirom da sada ima ukupno 202 gola, pa je najmlađi igrač koji je u Španjolskoj postigao više od 200 zgoditaka. Također, Messi je zabio barem jedan gol u jedanaest uzastopnih utakmica, što također nikome nije uspjelo, a ove sezone je u 21 kolu Primere postigao 33 pogotka.

Barca opet ima 15 bodova više od Reala, koji je rano ujutro na Bernabeu slavio protiv Getafea s 4:0 uz tri zgoditka Cristiana Ronalda. Popodne je Rayo Vallecano pobijedio kod kuće s glatkih 3:0 protiv Betisa pogocima Pitija (4pen), Andrije Delibašića (64) i Josea Carlosa (82).