Getafe - Sevilla 1-1

Autor: rsal
MADRID, 19. siječnja 2013. (Hina) - Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana priredili su senzaciju u 20. kolu španjolskog prvenstva svladavši na svojoj Anoeti vodeću Barcelonu sa 3-2 (1-2) preokrenuvši zaostatak od 0-2. Barceloni je ovo prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Gosti iz Barcelone nakon samo 25 minuta imali su prednost od 2-0 koju su joj donijeli Messi (7) i Pedro (25), te se činilo kako će rutinski upisati i 19. pobjedu u 20. prvenstvenom nastupu. No, Castro (41) je svojim prvim golom uspio smanjiti na 1-2 i prijeodlaska na odmor, dok su se stvari po Barcelonu dodatno zakomplicirale u 56. minuti kada je isključen Pique. Castro (62) je svojim drugim golom poravnao na 2-2, a veliku pobjedu baskijskom sastavu osigurao je Agirretxe (90+1). Barcelona je i dalje uvjerljivo vodeća na ljestvici sa 55 bodova, 11 manje uz utakmicu manje ima drugi Atletico iz Madrida, a 18 manje uz također utakmicu manje treći Real iz Madrida. Real Sociedad je sa 29 bodova ostao deveti.

Getafe i Sevilla su odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 85. minute za goste.