Nigerija - Zambija 1:1

JOHANNESBURG, 25. siječnja 2013. (Hina/AFP) - U dvoboju 2. kola C skupine Afričkog prvenstva nogometaši Nigerije i Zambije su u južnoafričkom gradu Nelspruitu odigrali 1:1.

U vrlo zanimljivoj utakmici Nigerijci su poveli u 57. minuti pogotkom napadača moskovskog Spartaka Emanuella Emenikea, da bi aktualnog prvaka Afrike poraza spasio vratar Kennedy Mweene pet minuta prije kraja pogotkom iz kaznenog udarca. Nigerija je u 25. minzuti također imala kazneni udarac, ali je igrač Chelsea John Obi Mikel pogodio vratnicu. Zanimljivo je da je to bio čak četvrti promašeni penal u nizu dosuđen protiv Zambije na završnicama Afričkog kupa nacija.

I Zambija i Nigerija sada imaju po dva boda i čekaju susrete odlučujućeg, trećeg kola koje će očito odrediti dvije momčadi koje idu u četvrtfinale. U drugom susretu ove skupine igraju Burkina Faso i Etiopija.