Obala Bjelokosti - Togo 2:1

JOHANNESBURG, 22. siječnja 2013. (Hina/Reuters) - U susretu 1. kola D skupine Afričkog prvenstva nogometaši Obale Bjelokosti su u južnoafričkom gradu Rustenburgu svladali Togo s 2:1.

Prvi favorit prvenstva Obala Bjelokosti jako se namučila za pobjedu s Togoancima, dok koje su došli sretnim pogotkom napadača Arsenala Gervinha dvije minute prije kraja. U 8. minuti Yaya Toure je doveo Obalu Bjelokosti u vodstvo, a za Togo je izjednačio Jonathan Ayite (45+2). Prva zvijezda Toga Emmanuel Adebayor je već u 2. minuti propustio stopostotnu priliku, u drugom dijelu je Togoancima poništen regularni pogodak, a i u posljednjim trenucima su nominalni autsajderi u ovoj utakmici promašili nemoguće za izjednačenje. Za Obalu je od prve minute igrao Didier Drogba, čiji je učinak na utakmici bio gotovo minimalan za "Slonove", koji unatoč činjenici da već skoro 20 godina imaju najjaču momčad u Africi, imaju tek jedan kontinentalni naslov iz 1992.

U drugoj utakmici ove skupine igra se veliki "Magrebski derbi" između Tunisa i Alžira.