Za Jankovićevu stranku, koja je na lanjskim prijevremenim izborima osvojila najviše mandata u parlamentu, ali nije uspjela sastaviti koaliciju i vladu, u sadašnjem bi trenutku glasovalo samo 7,9 posto birača. Stranka je u odnosu na ispitivanje prije mjesec dana izgubila skoro polovicu potencijalnih glasača.
Pad popularnosti zabilježile su sve tri najjače stranke. Najveću potporu biračkog tijela od 16,8 posto imaju u ovom trenutku Socijalni demokrati (SD) Igora Lukšiča, koji su međutim u zadnjih mjesec dana pali za osam posto, na drugom je mjestu Slovenska demokratska stranka (SDS), premijera Janeza Janše, s 13,6 posto, u odnosu na prošlomjesečnih 14,5 posto, dok je na trećem mjestu Pozitivna Slovenija, koja je zabilježila najveći pad - sa 14,2 na 7,9 posto.
Prema procjenama "Dela", zbog krize i općenitog nepovjerenja prema državnim institucijama, što je rezultiralo uličnim prosvjedima, u padu je rejting većine stranaka. Na pad popularnosti Pozitivne Slovenije najviše je utjecala afera oko gradnje sportskog centra Stožice, ali i dužnička afera njegova sina Jure Jankovića, koji izbjegava platiti višemilijunski dug svom bivšem poslovnom partneru.
Prema rezultatima ispitivanja, novoizabrani predsjednik Borut Pahor na prvom je mjestu popularnosti među slovenskim političarima, a na drugo se popeo predsjednik Slovenske pučke stranke (SLS) Radovan Žerjav, koji je inače već najavio svoj odlazak iz politike s početkom iduće godine. Na vrhu ljestvice popularnih političara još su predsjednik parlamenta Gregor Virant, slovenski povjerenik u Europskoj komisiji Janez Potočnik te odlazeći predsjednik Danilo Tuerk. Mnogo su manje omiljeni predsjednici dviju stranaka s najviše zastupnika u parlamentu - predsjednik Pozitivne Slovenije (PS) Zoran Janković je na šesnaestom, a premijer Janez Janša, koji vodi Slovensku demokratsku stranku (SDS), tek na 17 mjestu.