Barcelona - Athletic Bilbao 5:1; Messi na 84. gola

BARCELONA, 1. prosinca 2012. (Hina/Reuters) - Nogometaši Barcelone slavili su na svom Nou Campu protiv Athletic Bilbaoa s 5:1, a Leo Messi je postigao dva zgoditak, te sada ima 84 postignuta pogotka u sezoni - samo jedan gol manje od rekorda Gerda Muellera.

Barca je brzo slomila otpor Baska, već nakon prvog dijela bilo je 3:0 zahvaljujući Gerardu Piqueu (22), Messiju (25) i Adrianu (45+1). Cesc Fabregas je u 57. minuti povećao na 4:0, Ibai Gomez u 65. postigao počasni zgoditak za Athletic, da bi čudesni Argentinac okrunio svoju dobru igru svojim drugim golom u 70. minuti. Messi sada ima više nego realne šanse da dostigne Muellerov rekord u broju pogodaka u jednoj sezoni, a do rekorda je stigla Barcelona. Niti jedna momčad u povijesti Primere nije u prvih 14 kola imala tako dobar start kao Barca koja je ubilježila 13 pobjeda i jedan remi. Real Madrid, koji je 1992. vodio Radomir Antić, držala je rekord s 12 pobjeda, te s jednim remijem i porazom.

Barca ima šest bodova više od Atletica i čak 14 od Reala, koji kasno večeras na Bernabeu dočekuje upravo Atletico.