Kako su priopćili iz resornog državnog ministarstva na današnjoj sjednici, Vijeće ministara BiH nije razmatralo Nacrt Zakona o RTV kanalu na hrvatskom jeziku jer se u međuvremenu utvrdilo kako uopće ne postoji taj zakonski materijal. Hadžić je u pisanoj izjavi objasnio da je predsjedatelj Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda "samoincijativno i bez konzultacija uvrstio prijedlog ove točke".
"Ministarstvo prometa i veza BiH će problematiku djelovanja javnog servisa i odgovarajućih zakonskih rješenja, pripremati u suradnji s Europskom komisijom i relevantnim preporukama o radu javnog servisa. Umjesto razgovora o mogućim etničkim kanalima naša prioritetna obveza je da u skladu s preuzetim međunarodnim obvezama završimo reformu Javnog RTV servisa i uspostavimo Korporaciju javnih emitera", izjavio je ministar Hadžić.
Dodao je da je pitanje RTV kanala na hrvatskom jeziku i djelovanja Javnog RTV servisa "potrebno promatrati s aspekta struke, a ne politike".
"Ne želimo i nećemo dopustiti nepotrebno podizanje političkih tenzija po tom pitanju", dodao je Hadžić.
Dva HDZ-a u BiH zatražila su uspostavu RTV kanala na hrvatskom jeziku smatrajući da Hrvati u BiH nisu jednakopravni sa Srbima odnosno Bošnjacima koji imaju mnogo veći utjecaj u javnom RTV servisu. Tu su inicijativu naveli kao jedan od uvjeta za funkcioniranje vlasti. Toj inicijativi se protive većinske bošnjačke stranke, dok ih u zahtjevima podupiru srpske političke stranke.