Bayern "pregazio" Hannover

BERLIN, 24. studenog 2012. (Hina) - U 13. kolu Bundeslige nogometaši vodećeg Bayerna na svomu su terenu "pregazili" Hannover sa 5-0, a pogotke su zabili Javi Martinez (3), Toni Kroos (24), Franck Ribery (37), Bonfim Dante (63) i Mario Gomez (67), koji je ubilježio prvi nastupu u Bundesligi nakon operacije u kolovozu.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je u prošlom kolu zabio za remi 1-1 kod Nuernberga, ovaj puta se nije upisao u strijelce iako je u 58. minuti nakon akcije Riberyja i Mullera imao priliku zatresti mrežu. Mandžukić je igrao do 66. minute za Bayern, kada ga je zamijenio Mario Gomez.

Sa 9 golova Mandžukić dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca Bundeslige, zajedno sa Robertom Lewandowskim (Borussia Dortmund) i Alexanderom Meierom (Eintracht Frankfurt).

Borussia Dortmund je u gostima dobila Mainz sa 2-1. Dvostruki strijelac za Borussiju bio je Robert Lewandowski (11, 43), a pogodak za Mainz zabio je Marco Caligiuri (4). Napadač Mainza Ivan Klasnić je ušao u igru u 85. minuti, a reprezentativac Ivan Perišić je za Borussiju igrao od 83. minute.

Wolfsburg je remizirao sa Werderom, bilo je 1-1, a Ivica Olić odigrao je cijeli susret, dok je Srđan Lakić sjedio je na klupi za pričuve Wolfsburga. Olić je imao dvije prilike u razmaku od jedne minute, u 76. njegov udarac obranio je vratar Werdera, a potom je pokušao glavom, ali je lopta prohujala pored gola.

U nedjelju se sastaju Freiburg - Stuttgart, Augsburg - Borussia Moenchengladbach, te Hoffenheim - Bayer Leverkusen.