Bundesliga: Mandžukić i Perišić na klupi

Autor: imli
BERLIN, 10. studenog 2012. (Hina) - U 11. kolu nogometnog prvenstva Njemačke vodeći Bayern je na svom stadionu pobijedio Eintracht Frankfurt sa 2-0 golovima Francka Riberyja (44) i Davida Alabe 77-11m, a najbolji strijelac Bundeslige Mario Mandžukić ostao je na klupi za pričuve "Bavaraca".

Branitelj naslova Borussia Dortmund je u gostima lakoćom svladala Augsburg sa 3-1, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić susret je ponovno promatrao sa Borussijine klupe za pričuve. Strijelci za Borussiju bili su Marco Reus (8) i Robert Lewandowski (51, 70), a utješni pogodak za Augsburg zabio je Sascha Moelders (81).

Hamburger je u gostima kod Freiburga izvukao remi 0-0, iako je od 35. minute imao igrača manje, budući da je crveni karton zaradio Paul Scharner. Milan Badelj je za HSV odigrao cijeli susret, a njegov suigrač Ivo Iličević nije bio u postavi za današnju utakmicu. Badelj je u prvih 15 minuta kreirao dvije izgledne prilike, prvu u 8. minuti za Maxa Beistera, a u 15. je odlično poslužio Korejca Heung-Min Sona, ali oba puta je vratar Freiburga bio na mjestu.

Schalke je do 59. minute gubio od Werdera, ali je na kraju slavio sa 2-1. Gosti iz Bremena poveli su u 16. minuti golom Aarona Hunta, a preokret su u drugom poluvremenu donijeli Roman Neustaedter (59) i Julian Draxler (69).

U nedjelju se sastaju Wolfsburg - Bayer Leverkusen, Greuther Furth - Borussia Moenchengladbach, te Stuttgart - Hannover.