U finalu Atletico i Athletic

Autor: dlug
BILBAO/VALENCIA, 26. travnja 2012. (Hina) - Nogometaši Atletico Madrida i Athletic Bilbaoa izborili su plasman u finale Europske lige koje će se 9. svibnja igrati u Bukureštu.

Atletico je u uzvratnom susretu polufinala na gostovanju pobijedio Valenciju 1:0 i tako potvrdio uvjerljivih 4:2 iz prve utakmice igrane u Madridu. Pogodak odluke zabio je Adrian Lopez u 60. minuti utakmice. Gosti su od 80. minute igrali bez isključenog Tiaga Motte, no Valencija nije iskoristila igrača više.

U drugom susretu Athletic je u Bilbaou pobijedio Sporting 3:1 i nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice u Lisabonu u kojoj je Sporting slavio 2:1. Golove za baskijsku momčad zabili su Susaeta (17), Gomez (45) i Llorente (88), a za goste Van Wolfswinkel (43).