ZAGREB, 22. travnja 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

PULA

U zadnjoj utakmici 27. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili RNK Splita s 2:0 (1:0). Pred 2000 gledatelja na gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pristovnik iz Zagreba. Strijelci: 1:0 Križman (31), 2:0 Belle (79)

Rezultati utakmica 27. kola Prve HNL:

Istra 1961 - Split 2-0 (Križman 31, Belle 79)

Subota:

Zadar - Cibalia 1-0 (Prahić 78)

Šibenik - Slaven Belupo 1-1 (Bašić 72 / Brezovec 10)

Hajduk - Lučko 1-2 (Vuković 45 / Sarić 40, Petrak 47)

Rijeka - Dinamo 1-1 (Kreilach 27-11m / Pivarić 84)

Igrano u petak:

Zagreb - Inter 2-1 (Oršulić 27, Trebotić 53 / Budimir 85)

Lokomotiva - Karlovac 2-1 (Kramarić 76, 84 / Štefančić 28)

-----------------------------------------

16. Varaždin (-1) 24 2 3 21 16-58 8 - izbačen iz Prve lige zbog 2 neodigrane utakmice

ĐURĐEVAC

Rukometašice Podravke Vegete pobjednice su Hrvatskoga kupa nakon što su u finalu u Đurđevcu slavile protiv zagrebačke Lokomotive s 30:25 (16:12).

Kod Koprivničanki su najviše pogodaka dale Damnjanović (9), Pušić (5) i Gaće (5), a kod Lokomotive Čović (5), Ježić (4) i Bašić (4). Za Podravku je to 18. naslov u Kupu.

LIEGE

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski član Astane osvojio je 14. mjesto na najstarijoj biciklističkoj utrci na svijetu, Liege-Bastogne-Liege vožene u dužini od 261 kilometra. Pobjeda je pripala njegovom momčadskom kolegi Maksimu Iglinskom ispred Talijana Vincenza Nibalija iz Liquigas-Cannondalea i Talijana Enrica Gasparotta iz Astane. Upravo su Kišerovski i Gasparotto bili najzaslužniji za pobjedu Iglinskog. U završnih 18 kilometara napadali su vodećeg Nibalija, a 1.2 km prije cilja Iglinski ga je posve slomio i na koncu slavio sa 20 sekundi prednosti. Iglinski je prije četiri dana napunio 31 godinu, a kao rođendanski poklon osim pobjede na jednoj od najuglednijih jednodnevnih utrka dobio je i 20.000 eura nagrade.Punih 119 godina utrka Liege-Bastogne-Liege je najbrdovitiji proljetni klasik. Ova šestosatna utrka ponekad je teža i od najteže brdske etape na Tour de Franceu. Utrku je 1892. godine osnovao list L'Expresse, zbog čega se trasa uvijek držala francuskog govornog područja u Belgiji.

MANAMA

Svjetski prvak Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Bahreina na pustinjskoj stazi Sakhir. Vettel je slavio tek u četvrtoj utrci ove sezone i to ispred dvojca iz Lotusa - Finca Kimia Räikkönena i Francuza Romain Grosjeana, koji je po prvi puta u karijeri na postolju.

Vettel je 22. trijumfom u karijeri preuzeo vodstvo u ukupnom poretku s 53 boda, četiri boda ispred Britanaca Lewisa Hamiltona (McLaren-Mercedes), koji je danas bio osmi. Sljedeća utrka je Velika nagrada Europe 13. svibnja u Barceloni.

MONTE CARLO

Rafael Nadal po osmi je puta zaredom pobjednik zemljanoga ATP turnira u Monte Carlu svladavši u finalu prvoga igrača svijeta Novaka Đokovića s 6:3,6:1. Nadal je tako pobijedio Đokovića nakon sedam uzastopnih poraza od srpskog tenisača. Španjolac je postavio i novi rekord jer nitko prije njega nije osam puta zaredom osvajao jedan ATP turnir, a Nadal je ujedno i prvi tenisač koji je osvojio 20 turnira iz serije Masters 1000. Đokoviću je prije dva dana umro djed, a unatoč nevjerojatnoj seriji od sedam pobjeda protiv Nadala - i to svih u finalima turnira - Španjolac i dalje vodi s 17:14.

ZAGREB/BRATISLAVA

Ulaskom u finale kvalifikacijskog turnira u Bratislavi u disciplini floret Bojan Jovanović je osigurao nastup na mačevalačkom turniru na olimpijskim igrama i time postao prvi Hrvat koji će nastupati na olimpijskim igrama pod svojom zastavom. Inače, Jovanović nije prvi Hrvat koji će u mačevanju nastupiti na olimpijskim igrama, jer je to mjesto zauvijk zauzeo prvi hrvatski osvajač medalje na Olimpijskim igrama Milan Neralić, koji je rođen 1875. u Slunju, a umro 1918. u Bečkom Novom Mjestu. On se natjecao koncem 19. i početkom 20. stoljeća, a bio je učitelj mačevanja i jedan od najboljih mačevalaca u Austro-Ugarskoj. Sudjelovao je na OI 1900. u Parizu na kojima je osvojio brončano odličje u sablji u konkurenciji učitelja mačevanja. Bojan Jovanović trenutno i spada u svjetski mačevalački vrh, a svoj visoki potencijal najavio je pobjedom na Svjetskom kupu 2010. godine u Venezueli, te osvajanjem petog mjesta na prvenstvu Europe 2011.

MOSKVA

Srpske tenisačice po prvi puta u povijesti će igrati u finalu FED Cupa nakon što su u Moskvi svladale Ruskinje s 3:1. Srpkinje su dobile oba pojedinačna meča u nedjelju, prvo je Ana Ivanović svladala Anastasiju Pavljučenkovu sa 3:6, 6:0, 6:3, da bi plasman u finale osigurala Jelena Janković protiv Svetlane Kuznjecove s 6:1, 6:3. Srbija će u finalu početkom studenoga gostovati kod Češke, koja je ranije u polufinalu svladala Italiju s 3:0.

RIM

U susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru odigrao 1:1 protiv Bologne i izjednačio se na vrhu ljestvice s Juventusom. Oba kluba imaju po 68 bodova, no Juve ima utakmicu manje. Večeras ga očekuje ogled protiv Rome. Bologna je povela golom Gastona Ramireza u 26. minuti, a Milan je izjednačio u prvoj minuti sudačke nadoknade golom Zlatana Ibrahimovića. Domaćin je stigao do izjednačenja s igračem manje nakon što je u 82. minuti isključen Bonera.Siena je u Genoi slavila 4:1 gurnuvši domaćina još bliže drugoj ligi. Golove za goste zabili su Brienza (17, 37), Destro (19) i Giorgio (49), a za Genou Del Grosso (79). Utakmica je zbog bakljade navijača u 55. minuti bila prekinuta više od pola sata, no kasnije je ipak nastavljena.Lazio je odigrao 1:1 protiv Leccea ispustivši važne bodove u borbi za Ligu prvaka. Oba gola su pala u zadnjih osam minuta. Prvo je domaćin poveo u 82. minuti golom Matuzalema u 82. minuti, a izjednačio je Bojinov u sudačkoj nadoknadi.Cesena i Palermo su odigrali 2:2, a sva četiri gola su pala u prvom poluvremenu. Hrvatski napadač Igor Budan igrao je za Palermo posljednjih devet minuta.U susretu igranom u podne Fiorentina i Inter su remizirali bez golova. Najbolju priliku na utakmici imali su domaćini u 69. minuti, no Adem Ljajić je promašio jedanaesterac, točnije njegov udarac je obranio Brazilac Julio Cesar.

Milan - Bologna 1:1 (Ibrahimović 90 / Ramirez 26)

Genoa - Siena 1:4 (Del Grosso 79 / Brienza 17, 37, Destro 19, Giorgio 49)

Lazio - Lecce 1:1 (Matuzalem 82 / Bojinov 90)

Cesena - Palermo 2:2 (Santana 26, Rennella 28 / Bertolo 19, Silvestre 45+2)

Fiorentina - Inter 0:0

Večeras: Juventus - Roma

Subota:

Chievo - Udinese 0:0

Parma - Cagliari 3:0 (Giovinco 24, Floccari 73-11m, Okaka 90-11m)

Napoli - Novara 2:0 (Cavani 21, Cannavaro 37)

Catania - Atalanta 2:0 (Gomez 30, Seymour 85)

U susretima 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je s 2:0 slavio kod Wolvesa i poslao ih u Drugu ligu, dok su Manchester United i Everton su na Old Traffordu odigrali 4:4, a dva gola za goste zabio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.City je lako prošao gostovanje kod Wolverhamptona pogocima Aguerra i Nasrija, te za Unitedom sada zaostaju svega tri boda. Wolvesi u ovim porazom i matematički ispali. Liverpool je neugodno iznenadio domaćim porazom od WBA (0:1). Na Old Traffordu Bivši napadač splitskog Hajduka zabio je prvi gol na utakmici u 33. minuti, a potom je kod vodstva Uniteda 4:2 u 83. minuti smanjio na 4:3. Otkako je u siječnju stigao na Goodison Park Jelavić je postigao ukupno osam golova - šest u prvenstvu i dva u FA kupu. Strijelci za United koji je vodio 3:1 i 4:2 bili su Wayne Rooney (41, 69), Danny Welbeck (57) i Nani (60), dok su golove za Everton zabili i Marouane Fellaini (67), te Steven Pienaar (85).

Manchester United 4 Rooney (41, 69), Welbeck (57), Nani (60)

Everton 4 Jelavić (33, 83), Fellaini (66), Pienaar (84)

---

Liverpool 0

West Bromwich 1 Odemwingie (75)

---

Wolverhampton 0

Manchester City 2 Agüero (27), Nasri (74)

BERLIN

U susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Schalke su odigrali 1:1, dok je dvoboj između Hanovera i Freiburga završio bez golova.

Pogodak za Augsburg zabio je Langkamp u 6. minuti, a izjednačio je Huntelaar u 38. minuti.

PARIZ

U susretu 33. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku Prinčeva deklasirao Sochaux 6:1 i približio se vodećem Montpellieru na dva boda zaostatka.Golove za pariški sastav zabili su Pastore (6), Thiago Motta (25), Ménez (44), Nene (55, 60) i Armand (90+1), dok je gol za Sochaux postigao Maiga (12). U drugom susretu igranom u nedjelju Ajaccio i Nancy su odigrali bez golova.Na ljestvici vodi Montpellier sa 69 bodova, PSG ima 67, a Lille na trećem mjestu 62 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Brest (33), Sochaux (33) i Auxerre (28).