ZAGREB, 1. travnja 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

PULA

Zadnja utakmica 24. kola Prve HNL u Puli između nogometaša Istre 1961 i Rijeke prekinuta je u 70. minuti zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača. U trenutku prekida Istra 1961 je vodila s 1:0 pogotkom Bačelić-Grgić iz jedanaesterca upravo u 70. minuti. Sudac Marijo Strahonja iz Zagreba striktno se držao pravila i zbog dva prekida zbog baklji u terenu odsvirao kraj utakmice 20 minuta prerano. Prvi petominutni prekid bakljama izazvali su u 60. minuti navijači Rijeke, a drugi pristalice domaćina koji su slavili pogodak svoje momčadi. To je i prvi prekid izazvan bakljama u povijesti Prve HNL. Utakmicu je pratilo oko 5000 gledatelja.

ZAGREB/GENT

Prvog natjecateljskog dana jakog međunarodnog A turnira u belgijskom Gentu Hrvatska seniorska taekwondo reprezentacija osvojila je pet medalja u konkurenciji 1076 natjecatelja iz 30 nacionalnih timova. Najbolja hrvatska sportašica, u izboru HOO-a u 2011. godini, Ana Zaninović osvojila je zlatno odličje, Marina Sumić bila je srebrena, a Antonija Žeravica, Tin Solenički i Dean Šarčević brončani.

To je odlična najava europskog prvenstva, koje starta početkom svibnja u Machesteru, ali i olimpijskih igara na kojima će sestre Zaninović nastupiti kao prve hrvatske blizanke na Igrama. Sestre Zaninović pokazuju izvrsnu formu, koju potvrđuju osvajanjem odličja na tri najjača turnira u ovoj godini, otvorenim prvenstvima SAD, Nizozemske i sada Belgije.Vesele i brončana odličja Antonije Žeravice, Tina Soleničkog i Deana Šarčevića jer je to bila posljednja međunarodna provjera uoči prvenstva Starog kontinenta.

NEW ORLEANS

U velikom finalu sveučilišnog prvenstva SAD-a igrat će košarkaši Kentucky Wildcatsa i Kansas Jayhawksa. U polufinalu u New Orleansu momčad Kentuckyja je pobijedila Louisville 69:61 zahvaljujući odličnoj igri krilnog centra Anthonyja Davisa, koji je ostvario 18 poena, 14 skokova i 5 blokada. U drugom polufinalu Kansas je svladao Ohio State sa 64:62, a briljirao je krilni igrač Thomas Robinson sa 19 koševa i 8 skokova. Prvu večer NCAA Final Foura u Superdomeu u New Orleansu uživo je pratilo 73.000 gledatelja, a finalni dvoboj na rasporedu je ponedjeljak navečer (oko 03.30 sati u utorak ujutro po hrvatskom vremenu). Kentucky u svojoj zbirci ima 7 naslova prvaka (1948, 1949, 1951, 1958, 1978, 1996, 1998), dok je Kansas 3 puta bio najbolji (1952, 1988, 2008).

DORTMUND

Stolnotenisači Kine osvojili su šesti uzastopni naslov svjetskih prvaka pobijedivši u finalu u Dortmundu Njemačku s 3:0.

Nijemci su se nadali da kao domaćini mogu barem ugroziti skoro nepobjedive Kineze, ali je sve bilo jasno nakon što je Timo Boll izgubip prvi susret od Zhang Jikea. Pobjedu Kineza potvrdili Ma Long i Wang Hao. Kinezi na zadnjih šest momčadskih prvenstva uzimaju zlato, a zadnji puta su ih u finalu svladali Šveđani 2000. u Kuala Lumpuru. Broncu su osvojili Japanci i Južnokorejanci.

NJEMAČKA- KINA 0:3

Timo Boll - Zhang Jike 2:3 (-10,-6,9,10,-6)

Dmitrij Ovtcharov - Ma Long 0:3 (-3,-9,-11)

Patrick Baum - Wang Hao 1:3 (8,-5,-5,-10)

KONAČAN POREDAK: 1. Kina, 2. Njemačka,3. Južna Koreja i Japan, 5.Austrija, 6. Švedska, 7. Tajvan, 8. Singapur, 9. Hongkong, 10. Bjelorusija, 11. Portugal, 12. Poljska

FARO

Finac Mikko Hirvonen u Citröenu DS3 pobjednik je Portugalskog relija, četvrte utrke Svjetskog prvenstva što se vozila u okolici Faroa.

Svjetski doprvak je pobjedom u Portugalu, inače svojom 15. u karijeri, preuzeo vodstvo i u ukupnom poretku s devet bodova više od višestrukog svjetskog prvaka Sebastiena Loeba, koji je na ovoj utrci morao odustati.

Drugo mjesto na Portugalskom reliju osvojio je sa skoro dvije minute zaostatka za Hirvonenom Šveđanin Mads Ostberg, a treće po prvi puta u karijeri Rus Jevgenij Novikov - obojica u Ford Fiesti RS.

RIM

U susretima 30. kola Talijanske lige Inter je na San Siru svladao Genou s 5:4, Roma na svom Olimpicu Novaru s 5:2, dok je naš Igot Budan bio strijelac u gostujućoj pobjedi Palerma kod Bologne (1:3). Inter i Genoa odigrali su iznimno uzbudljivu utakmicu s čak četiri jedanaesterca, u kojoj su domaćini vodili s 3:0, gosti smanjili na 3:2, a u trenucima kada je Inter ostao bez isključenoga vratara Cesara, Militto je iz penala postigao svoj treći zgoditak za pobjedu. Bila je to prva utakmica novoga trenera Intera Andreje Stramaccionia, ali ne i Splićanina Marka Livaje, koji je ostao na klupi Intera. Roma je slavila s 5:2 protiv Novare i tako je praktički ispratila u Drugu ligu, a tamo će sljedeće sezone igrati i Cesena, koja je odigrala samo 0:0 kod Leccea. Palermo je do 69. minute gubio kod Bologne s 1:0, da bi bivši hrvatski reprezentativac Igor Budan, koji je ušao u igru u 61. minuti, postigao zgoditak za izjednačenje, te potom sudjelovao u akciji kod još dva gola Sicilijanaca.

Večeras u derbiju igraju Juventus i Napoli.

AS Roma 5 Marquinho (25), Osvaldo (34), Fabio Simplicio (55), Bojan (61), Lamela (90+2)

Novara 2 Caracciolo (17), Morimoto (78)

Bologna 1 Sorensen (50)

Palermo 3 BUDAN (68), Abel Hernandez (76), Iličič (86)

Cagliari 2 Conti (11), Pinilla (55)

Atalanta Bergamo 0

Inter 5 D. Milito (13, 27, 85pen), Samuel (38), Zarate (74)

Genoa 4 Moretti (45+2), Palacio (59pen), Gilardino (80pen, 90pen)

DORTMUND

Kineske stolnotenisačice okitile su se zlatnim odličjem na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Dortmundu svladavši u finalu Singapur s 3:0.

Kineskinje su se osvetile Singapurkama za poraz u finalu prošlog prvenstva u Moskvi, a proslavile su ukupno 18. naslov svjetskih prvakinja.

U muškom finalu Kinezi su slavili s 3:0 protiv Njemačke, pa Kina sada ima nevjerojatnih 36 zlatnih odličja s ekipnih svjetskih prvenstava.

KINA - SINGAPUR 3:0

Ding Ning - Feng Tianwei 3:1 (12,-8,4,3)

Li Xiaoxia - Wang Yuegu 3:1 (9,-11,10,5)

Guo Yue - Li Jiawei 3:0 (8,6,9)

Nogometaši Tottenhama slavili su kod kuće u 31. kolu Engleske lige protiv Swansea Citya s 3:1, te dostigli Arsenal na trećem mjestu ljestvice.

Tottenhamu su pobjedu donijeli van der Vaart (19) i Adebayor (73, 86), dok je strijelac za Velšane bio Sigurosson (59). Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Tottenham, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za ovaj susret. U ranije odigranoj utakmici Newcastle je pobijedio Liverpool s 2:0 pogocima Pape Cisséa (19, 59), dok je Liverpoolu u 80. minuti isključen vratar Reina. U ponedjeljak igraju Blackburn Rovers i Manchester United.

BERLIN

U zadnjim utakmicama 28. kola Bundeslige Hannover je na svom stadionu slavio protiv Borussie Mönchengladbach s 2:1, dok su Hoffenheim i Schalke igrali 1:1. Hannover je iznenadio četvrtu momčad prvenstva, te poboljšao svoje šanse za ponovni izlazak u Europu, u kojoj ove sezone igra sjajno i u četvrtfinalu je Europske lige. Poraz Borussie pomogao je i Schalkeu, koji se poraza kod Hoffenheima spasio Huntelaar iz penala deset minuta prije kraja. Schalke je ostao treći, ali sada ima tri boda više od kluba iz Mönchengladbacha.

Hannover 2 Didier Konan 57, Mame Biram Diouf 77

Borussia Moenchengladbach 1 Havard Nordtveit 78

----

Hoffenheim 1 Sejad Salihović (30pen)

Schalke 04 1 Klas Jan Huntelaar (80pen)

MADRID

U gradskom derbiju 31. kola Primere Valencia i Levante su igrali 1:1, te je Valencia ostala na trećem mjestu ljestvice.

"Šišmiši" su poveli pogotkom Brazilca Jonasa u 35. minuti, a Levante je izjednačio u 54. minuti zgoditkom Konea. Donedavno sigurna na trećoj poziciji Valencia je zaredala s lošim rezultatima, pa sada ima tek bod više Malage, dok je Levante sada peti s dobrim izgledima za Europu.

BEČ

Hokejaši Linza prvaci su EBEL lige nakon što su u petoj utakmici finala u svojoj dvorani s 3:1 (0:0,2:1,1:0) slavili protiv KAC-a iz Klagenfurta i s konačnih 4:1 došli prvog naslova nakon 2003. "Crna krila" iz Linza su zasluženo došli do naslova, a u petoj utakmici pogotke su postigli Mike Ouelette (24), Justin Keller (29) i Gregor Baumgartner (60), dok je pogodak za KAC dao Johannes Kirisits (40). KAC je u polufinalu izbacio zagrebački Medveščak.