Taekwondo: Pobjede Zubčić i Lucije Zaninović

ZAGREB, 2. travnja 2012. (Hina) - Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila je devet odličja na Belgium Openu u Gentu, jednom od najjačih turnira na svijetu na kojem je nastupalo 1076 natjecatelja i 30 seniorskih nacionalnih ekipa.

Nakon Ane Zaninović u subotu, do prvog mjesta u Gentu su došle njezina sestra blizanka Lucija Zaninović i brončana olimpijka Martina Zubčić, a Hrvatska je ekipno najbolja ukupno i kod seniorki.

Zubčić je pobjedom u Belgiji najavila povratak na tatami nakon teške operacije koljena, a u finalu kategorije do 57 kilograma svladala je Mađaricu Edinu Kotsis s 13:5. Lucija Zaninović je u finalu kategorije do 49 kilograma pobijedila moguću protivnicu na skorašnjim Olimpijskim igrama Marokanku Sanee Atabrour zlatnim bodom. Posljednjeg dana turnira do bronce su došle Splićanka Petra Matijašević i Antonija Žeravica, te seniori Tin Solenički, Vedran Golec i Dean Šarčević.

Za mjesec dana najbolje hrvatske predstavnike u taekwondu očekuje Europsko prvenstvo u Manchesteru.