Ekvatorijalna Gvineja - Obala Bjelokosti 0:3

MALABO, 4. veljače 2012. (Hina/AFP) - Nogometaši Obale Bjelokosti osigurali su polufinale Afričkog kupa nacija nakon što su u Malabou slavili protiv domaćina Ekvatorijalne Gvineje s 3:0.

veliki favoriti za naslov nisu dobro započeli dvoboj jer je Didier Drogba promašio kazneni udarac u 30. minuti, ali se napadač Chelsea brzo iskupio pogocima u 36. 70. minuti. Konačan rezultat postavio je igrač Manchester Citya Yaya Toure (80), pa su organizatori prvenstva i po renkingu najslabija reprezentacija na prvenstvu okončali natjecanje.

Obala Bjelokosti u polufinalu ide na pobjednika dvoboja Gabon-Mali, a Zambija, koja je ranije danas slavila protiv Sudana također s 3:0, u polufinalu će se sastati s boljim iz dvoboja Gana-Tunis.