Ekvatorijalna Gvineja - Senegal 2:1

LIBREVILLE, 25. siječnja 2012. (Hina) - Nogometaši Ekvatorijalne Gvineje plasirali su se u četvrtfinale Afričkog Kupa nacija nakon što su u dvoboju 2. kola A skupine svladali Senegal s 2:1.

Domaćin afričkog prvenstva, inače po prvi puta u završnici, do pobjede i plasmana među osam najboljih došao je pogotkom Davida Alvareza u drugoj minuti sudačke nadoknade. Gvijena je vodila od 60. minute i zgoditka Randy Iban Iyange, da bi Senegal izjednačio minutu prije kraja zgoditkom napadača Lillea Mousse Sowa prije negoli je Alvarez projektilom s 25 metara donio erupciju oduševljenja na stadionu u Bati.

Jedan od favorita prvenstva Senegal je ispao, a šanse za četvrtfinale imaju Zambija s četiri boda i Libija s jednim.

Libija- Zambija 2:2

1. Ekvator. Gvineja 2 2 0 0 3:1 6

2. Zambija 2 1 1 0 4:3 4

3. Libija 2 0 1 1 2:3 1

4. Senegal 2 0 0 2 2:4 0