Gabon - Maroko 3:2

LIBREVILLE, 27. siječnja 2012. (Hina/Reuters) - Nogometaši Gabona plasirali su se u četvrtfinale Afričkog prvenstva nakon što su uzbudljivoj utakmici slavili protiv Maroka s 3:2, a u četvrtinale se plasirao i Tunis, koji je ranije s 2:1 slavio protiv Nigera.

U Librevilleu se domaćin na čudesan način dokopao četvrtfinala Kupa nacija i to pogotkom Bruna Zita Mbanangoye u osmoj minuti sudačke nadoknade. Maroko je dugo vodio pogotkom Houcinea Kharje (24), a Gabon je u drugom dijelu u samo dvije minute (77, 79) sve preokrenuo zgodicima Pierre-Emericka Aubameyanga i veterana Daniela Cousina. Kharja je u 90. minuti iz kaznenog udarca poravnao, da bi Mbanangoye bacio stadion i cijeli Gabon u delirij. I prije zadnjega kola domaćini prvenstva Gabon i Ekvatorijalna Gvineja su se dokopali četvrtfinala, kao i Obala Bjelokosti i Tunis.

1. Gabon 2 2 0 0 5:2 6

2. Tunis 2 2 0 0 4:2 6

3. Maroko 2 0 0 2 3:5 0

4. Niger 2 0 0 2 1:4 0